Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vand ford focus 1.6tdci din noiembrie 2007
Masini.ro Forum > Bazar > Vanzari masini
AZAZEL
cum are si nevasta-mea masina de la firma, focusul a devenit a 3-a masina a familiei si chiar nu am ce sa mai fac cu ea si ca atare m-am gandit sa o vand pt a a achita anticipat un credit mai vechi pt care platesc dobanzi
cam asta pot spune despre masina:
am comandat-o la BDT pe 31 august 2007 si mi-au livrat-o bdt-ul in ultima decada a lui noiembrie 2007, (21 noiembrie parca)

este un focus hatch trend collection 1.6tdci de 90 cp si pe langa dotarile specifice ale acestui nivel de echipare:
-climatronic pe doua zone,
-airbaguri forntale si toracice pt pasagerii din fata
-cruise control
-comenzi audio pe volan
-volan "in piele"
-faruri de ceata
-geamuri electrice fata
-bancheta rabatabila fractional
-roata de rezerva de dimensiune redusa
-computer de bord

am mai adaugat platind, urmatoarele optionale:
-vopsea metalizata Aquarius
-jante de 16 inch diametru si 7 inch latime cu design Y
-ESP cu controlul tractiunii si discuri pe puntea spate
-MP3 player Sony cu 8 boxe premium
-airbaguri cortina fata spate
-scaune fata incalzite
-parbriz cu degivrare electrica
-geamuri electrice inclusiv pe spate cu inchidere din telecomanda
- alarma cu cheie escamotabila
-senzorii de parcare spate cu display montat deasupra oglinzii.
-bolturi antifurt pt roti originale Ford
-bavete fata/spate pt noroi originale Ford
-covorase de cauciuc aftermarket
-anvelope de iarna dunlop Wintersport 3D (referinta in materie)

masina nu a avut nici o problema tehnica exceptand un racord al unui furtun de la motor pe unde curgea ulei. mai scartzaie scaunul dreapta fata si mai are niste greieri ca toate masinile ce circula prin romania.
daca pare ca masina are prea putina putere(90 cp si 215 nm) dupa o resoftare facuta la un om destept, se poate urca in limitele sigurantei la maxim 120 cp si 270 nm.


nu ma luti cu prostii de genul : pretul e mare. mergeti voi si luati masini de prin vitan cu kilometrii dati inapoi, sau masini retrase de firmele de leasing, masini ce au apartinut societatilor comerciale, masini alergate, masini trantite prin toate gropile si masini slab accesorizate.

din cunostintele mele, masina mea este cea mai accesorizata in echipartea trend collection de pe forumul ford si a costat 18.250 euro inclusiv tva.
casco si RCA-ul sunt platite anticipat pana pe data de 17 noiembrie 2010 si din cei 900 de euro cat au costat aceste asigurari asta toamna, tinand cont ca mai sunt 8 luni pana expira, se poate concluziona ca mai valoreaza 600 de euro.
de asemenea, o dau si cu anvelope de iarna de rezerva dunlop wintersport 3d, anvelope care au parcurs undeva la maxim 12.000km, un astfel de set de anvelope costand 400 de euro. tinand cont de uzura lor redusa se poate spune ca ele mai valoreaza 300 de euro.

deci pretul masinii este compus din: 10.050 euro masina +600 de euro asigurarile platite anticipat+300 de euro anvelopele.

nu ma intereseaza schimburile si nu ma intereseaza ofertele derizorii.
cine vrea prastii de ocazie luate de mai stiu eu unde , este invitatul meu.
probabil, mai exista in romania persoane dispuse sa plateasca ceva in plus fata de ce gasesec la samsarii din vitan si la samsarii ce finanteaza leasinguri. daca nu, nu e nici o problema. o tin 10 ani la ruginit si apoi o dau la remat. sunt ok din punct de vedere financiar astfel incat sa nu ma uit la ofertele batjocoritoare si acest anunt l-am pus pe net oarecum din plictiseala din dosul tastaturii. o a treia masina in parcare nu-mi prisoseste la fel cum nu-mi prisoseste un telefon ce-l am ca back up in sertar.
masina mai are garantie pana in noiembrie 2011
vinieta este valabila pana in ianuarie 2011
are un set de stergatoare fata/spate de rezerva bosch aerotwin
masina are 3 chei din care doua cu telecomanda

pretul este 10.950 si este f negociabil

telefon: 0753073393
AZAZEL
pretul coboara la 10.700 euro.

astept oferte
AZAZEL
10.500 de paste.

astept
AZAZEL
masina se vinde spalata interior/exterior si cu plinul facut. 36182451.gif
AZAZEL
10.100 euro.

daca se face luna mai, nu o mai vand.
James Kilowatt
S-a facut mai whistling.gif
Ai vandut-o pana la urma?
DORU
Da, de vreo luna din ce stiu. Inchidem topicul ?
Mariustom
S-a dat, deci se închide.
Anunþul, aici:
http://masini.ro/forum/index.php?s=&sh...st&p=357034
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.