Help - Search - Members - Calendar
Full Version: De Bora 1.9TDI la 12398E CIP ce parere aveti?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
ionut32111
Ce parere aveti de Bora 1.9TDI 90cp la 12398E cip?
(abs,2 ayrbag-uri,servo,aer,computer bord,geamuri/oglinzi electrice,radiocas)
alexandru32370
e buna;noi avem una la firma, are 90000Km si n-am schimbat niciodata nimic in afara consumabilelor la revizii desi masina e destul de foita si condusa de mai multi soferi cu stiluri diferite.
Problema e ca de cum ai cumparat-o trebuie sa-i pui scut si inaltatoare care mai inseamna vreo 500 euro, altfel risti sa-i spargi baia de ulei.
nici acum dupa ce i-am pus astea nu e prea inalta si mai ating cate o linie de tramvai etc.
Oferta e mai jos cu 4000 E decat pretul de catalog deoarece modelul e la sfarsitul vietii, la anul e prevazut o altfel de BORA.
Motorul cred ca e identic cu cel de la Skoda Octavia Ideal 1,9 TDI, cel putin consumul e identic la amandoua si cred ca stii si de oferta OCtavia IDeal 1,9 tdi-vreo 13200DDP, dar cei de la Skoda sunt f.restransi in dotari, neavand decat ac,inchidere.
Cred ca sunt masini apropiate calitativ si tehnic.
ionut32111
O Octavie cu dotarile Borei este 16500E cam mult,17500E varianta Elegance cu;xenon,clima,halogene,spalator farurui,2 ayrbag-uri,ABS,jante,dar oricun mult pt o masina care este la capatul vietii si un Mondeo pe motorina e tot cam la fel (vreo 2000E in plus) mai e C5 hdi acre are reduceri tot la vreo 18mii(daca nu ma insel)
ionut32111
O Octavie cu dotarile Borei este 16500E cam mult,17500E varianta Elegance cu;xenon,clima,halogene,spalator farurui,2 ayrbag-uri,ABS,jante,dar oricun mult pt o masina care este la capatul vietii si un Mondeo pe motorina e tot cam la fel (vreo 2000E in plus) mai e C5 hdi acre are reduceri tot la vreo 18mii(daca nu ma insel)
ionut32111
O Octavie cu dotarile Borei este 16500E cam mult,17500E varianta Elegance cu;xenon,clima,halogene,spalator farurui,2 ayrbag-uri,ABS,jante,dar oricun mult pt o masina care este la capatul vietii si un Mondeo pe motorina e tot cam la fel (vreo 2000E in plus) mai e C5 hdi acre are reduceri tot la vreo 18mii(daca nu ma insel)
Iulian HondaFan
e o afacere buna la pretul mentionat, desi bora nu mai e printre primele in clasa ei.

cine face o comparatie cu astra clasic sau cu orice altceva in pretul asta?
Radu33501
Eu iti recomand Bora in comparatie cu Octavia Ideal. Bordul si motorul sunt cam identice dar ai grija ca bora este un pic mai micuta in spate decat Octavia 1, eu am avut de ales intre Bora si Octavia la un moment si am ales Octavia II (are mai multe optiuni si este model nou - Bora este la sfarsit de cariera...).
ionut32111
merci frumos,dar ce preturi are o octavie 2 1.9tdi 105cp,2.0tdi 140cp,
Sa-mi ziceti si o adresa web va rog!!
Iulian HondaFan
uitat-te pe topicul "Noua Octavia".
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.