Salutare!
Am si eu o mica mare problema, de aceea vin aici cu detalii sperand sa gasesc pe cineva care a intampinat problema asta si a rezolvat-o sau de ce nu , pareri de la cunoscatori.
De cateva zile am observat ca masina are o trancaneala in spate, de iti da impresia ca e geamul sau anumite chestii din plastic care sunt pe la portbagaj sau altceva...Toata minunea asta se intampla in viteza I, de la o anumita viteza (nu la plecarea de pe loc) si viteza a 2-a pe la 18-20km/h.ATAT!Am observat ca masina functioneaza , zic eu, in conditii foarte bune cand e trancaneala asta, adica nu se intampla nimic prin care eu sa pot observa ca fiind defectiune(tremurat ambreiaj sau sa-si piarda din putere, NU).Pur si simplu plec, masina incepe sa trancane pentru 2-3 secunde si trece zgomotul apoi acelasi lucru pentru viteza a II-a dupa care, totul e perfect normal.Zgomotul dureaza vreo 2-3 secunde daca cresti viteza si ajungi imediat in treapta a III-a, daca mentin viteza pe la 17-20km/h trancaneala persista cat eu mentin aceasta viteza. Mentionez ca masina e renault scenic II 1.5 85 CP an 2004.Astept pareri!

Multumesc!