Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce parere aveti de Octavia IDEAL 1.9TDI la 10996E CIP
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
ionut32111
Ce parere aveti de Octavia IDEAL 1.9TDI la 10996E CIP?
G e o r g e
ca e o masina depasita din toate punctele de vedere. ca punte spate rigida nu se mai foloseste din mileniul trecut la masinile conceptie noua de peste 10 000 E (sa traiasca si superbul :evil: )

ca are bordul din '95 pe masina , ca tapiserie e de toata ...hmmmm ... "stima"

ambianta sobra , deprimanta chiar. hayon ce scartaie in draci , de zici ca esti in supernova.

fata anosta depasita .
model gandit in 94.

sa mai continui...?


... si totusi nu imi place.
alexandru32370
zi-mi si mie ce dotari are?
ionut32111
am auzit reclama la radio,zicea de aer si inchidere,banuiesc ca mai are un ayrbag,servo,radio cas,geamuri.....
Sinner25318
hmm nu stiu ce te face sa spui chestiie de mia sus sau cu ce cazatura de masina ai mers tu, dar vreau sa spun ca am pe mana o octavie de 80 000 km si nu scartaie nimic la hayon, e super confortabila, spatiu mia mare decat la multe modele concurente..
fiabilitate excelenta, singurele revizii facute sunt cele periodice unde au fost schimbate numai consumabile.
ca design ramane la gustul fiecaruia, dar ca fiabilitate jos palaria.
am degand in noiembrie sa imi iau si eu una SH, daca nu scad preturile destul datorita Octaviei II.

referitor la dotari..mergi pe www.aviamotors.ro. parca ala era. au acolo tot ce vrei referitor la oferte si preturi

Ideal acum are in pachet cadou inchidere centralizata si aer conditionat. mai arunca un ochi pe site acolo. bafta...masina merita
G e o r g e
nu cu 1 ci cu vreo 10 octavii am mers . si toate faceau la fel . sa nu uit de bataia din podea din partea dreapta fata :evil:

are ca dotari ac , servo si airbag sofer . PUNCT ! laugh.gif laugh.gif laugh.gif e mai dotat loganul laugh.gif laugh.gif laugh.gif

ce draq imi iau masina de 11900CIP sa dau la manivela ? sa nu am un ABS acolo ???
ionut32111
hmm cam scumpa una cu ceva dotari(un mimim de dotari) ajunge la 16500E :cheers: (abs,AC,2 ayrbag-uri,geamuri,radiocas,proiectoare)dotarile astea sunt si pe Bora la vreo 15000E DDP
G e o r g e
sa inteleg ca te lasa rece acum octavia ? laugh.gif
alexandru32370
sunt simpatici cei de la PORCHE cu formularea "in plus ai AC si inchidere centralizata"
in plus fata de motor si caroserie
la astia de la skoda volanul si stergatoarele sunt optionale.
alexandru32370
dupa cum vad eu, tu cred ca esti in cautare, anunta-ma si pe mine la care te-ai hotarat bora@octavia
DORU
In ciuda parerilor impartite de aici, eu vin si spun ca am experienta in conducerea auto Skoda din 1996...Iar Octavia conduc de aproape 3 ani, am avut Diesel, acum conduc pe benzina si sunt nu multumit, ci incantat !!
Nu comentez pretul din oferta, desi parerea mea este ca de aceiasi bani iti iei o Octavia SH mai dotata si nu neaparat "omorata"...
Sfatul meu: ori o Octavia din 2000 (generatia de aur a Skoda), maxim 2001, dar echiparea SLX / Elegance, ori alta masina la 11.000 Euro noua (Peugeot 307, de ex.) Bafta !
ionut32111
da ma cam lasa rece la banii astia O Octavie cu dotarile Borei este 16500E cam mult,mai repede,17500E pt varianta Elegance cu;xenon,clima,halogene,spalator farurui,2 ayrbag-uri,ABS,jante,dar oricun mult pt o masina care este la capatul vietii si un Mondeo pe motorina e tot cam la fel (vreo 2000E in plus) mai e C5 hdi acre are reduceri,tot la vreo 18mii(daca nu ma insel)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.