Help - Search - Members - Calendar
Full Version: piese de formula 1
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1
G e o r g e


in poza sunt 2 pistoane si o axa cu came. toate piesele sunt extrem de usoare . pistoanele au doar 2 canturi pentru segmenti. axa cu came e "trasa" in fibra de carbon iar la interior este din metal. angrenarea ei se face in interior .

piesele sunt de la o masina cosworth din 2004.
Oana
cat ai dat pe asa ceva?
G e o r g e
nu's ale mele ... le-am pipait si eu doar. am vazut pe ebay pe la 100 lire + transport un piston.
James Kilowatt
Eu am avut in mana discuri si placute de frana de la Reno 2005. Nu erau de vanzare, ci doar ni s-au laudat cu ele producatorii si n-au explicat niste avioane de stiinta materialelor din care eu n-am inteles mare lucru... mai interesante mi se parusera utilajele cu care faceau niste teste pe ele.
20krpm
volan de ferrari, in varianta felipe massa, versiunea 2010. magazinul ferrari de la wynn's, las vegas, avea unul expus acum vreo 2-3 ani (pheeew, de cind n-am mai fost in vegas...), il puteai lua in mina sa te joci cu el, dar numai putine chestii puteai sa le intuiesti. filmuletul de fata il si explica, desi ce m-a distrat pe mine la el e ca individul in nici un caz nu l-a intors vreo clipa pe partea cealalta sa vedem ce-i in spate smile.gif si nici switch-ul ala din mijloc nu l-a detaliat mai departe de "aici sint diferite controale pentru telemetrie".
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.