Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Miros Motorina
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
cod
Tocmai mi-am bagat seat-ul in service deoarece avea in interior un miros pregnant de motorina (nu, nu am nici o canistra, nu am varsat nimic si mirosul a aparut doar dupa ce am folosit masina putin turata.

Cat timp astept avizul baietilor de la PBA, aveti vre-o opinie asupra posibilei cauze?
mani07

mirosul nu trebuie sa vina neaparat din interior ,poate veni din afara datorita unei garnituri,furtunas ,crapate ,poate ai atins masina pe dedesubt si s-a fisurat ceva ...oricum cred ca baietii vor gasi cauza cu siguranta..
cod
Au gasit-o. Un furtun de alimentare a fost taiat (probabil un damb de zapada, groapa, etc...). Baietii repara problema dar ma va costa aproape 600 RON sad.gif

Asta e.
cod
S-a rezolvat problema. M-a costat aproape 700 RON cu tot cu manopera. Asta sa-mi fie invatatura de minte sa fiu atent pe viitor...
DORU
Un furtun si manopera aferenta = 700 lei ? blink.gif
cod
Furtunul a fost 20 si ceva RON. Cel amai scump a fost ceva ce se chiama ROHR (500 si ceva RON).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.