Help - Search - Members - Calendar
Full Version: aditiv pentru motorina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
scamy
salutare la toti Mazdari!!! Stie cineva din voi la ce interval si ce cantitate se foloseste aditivul de pus in combustibil pentru motor diesel ? Multumesc anticipat !!!
G e o r g e
de ce ai vrea sa faci asa ceva ?
scamy
CITAT(G e o r g e @ Mar 14 2010, 02:00 AM) *
de ce ai vrea sa faci asa ceva ?

Salut George !! Sa inteleg ca nu se face asa ceva !!! Nu sunt mecanic nu ma pricep la motoare dar mereu micile interventii le-am facut cu placere di pasiune pentru propria masina de ce nu si pt. a economisi un banut ! Un bec,antigel,ulei motor,lichid de frina,apa pt parbriz,schimbatul filtrelor le-am facut mereu eu acasa in timpul liber, e adevarat pe o masina mai veche si mai simpla zic eu Peugeot 106, dar acum de curind am schimbat masina si ma rog e putin mai dificil,de aceeia am apelat prin internet pt. cunoscatori de in cazul meu Mazda3 td. multumesc
G e o r g e
motorina vine deja aditivata , nu are rost sa ii mai pui tu.
baga motorina de calitate( eu folosesc un singur timp de motorina de cand am luat masina si anume euro4 pt ca motorul meu e euro 4) si o sa fie ok.
scamy
CITAT(G e o r g e @ Mar 15 2010, 12:54 AM) *
motorina vine deja aditivata , nu are rost sa ii mai pui tu.
baga motorina de calitate( eu folosesc un singur timp de motorina de cand am luat masina si anume euro4 pt ca motorul meu e euro 4) si o sa fie ok.

Am inteles !!! multumesc pentru sfat thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.