Help - Search - Members - Calendar
Full Version: mai facem concurs?
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Oana
intrucat de la an la an participantii la concursul nostru de pronosticuri au inceput sa fie din ce in ce mai putini, ma intreb daca mai are sens sa ne mai complicam cu un alt concurs si anul asta. astept parerile voastre si in caz ca sunteti interesati, il mai facem. dar sa fie cat mai repede, pentru ca we viitor avem prima etapa.

daca nu, vom avea doar un concurs bazat pe o intrebare, cel mai probabil, premiat cu o sapca si un tricou inscriptionate "masini.ro". (pentru fiecare cursa)
laurentiu
Eu sunt de acord sa mai facem. Desi imi va trebui macar o zi sa recuperez noutatile din sezonul asta ca am cam ramas in urma cu stirile (asta ca sa nu pun pronosticuri numai de dragul de a participa la concurs)
mangrau
QUOTE (Oana @ Mar 6 2010, 04:11 PM) *
intrucat de la an la an participantii la concursul nostru de pronosticuri au inceput sa fie din ce in ce mai putini, ma intreb daca mai are sens sa ne mai complicam cu un alt concurs si anul asta. astept parerile voastre si in caz ca sunteti interesati, il mai facem. dar sa fie cat mai repede, pentru ca we viitor avem prima etapa.

daca nu, vom avea doar un concurs bazat pe o intrebare, cel mai probabil, premiat cu o sapca si un tricou inscriptionate "masini.ro". (pentru fiecare cursa)



Eu votez pentru concurs thumbsup.gif
DRAGOS
Eu as zice ca nu merita decat daca ne adunam macar 8-10. Altfel nu cred ca mai merita efortul Oana smile.gif Ma gandesc ca mai ai si altele de facut decat sa calculezi puncte si clasamente...
9er
Pro!
Lucian107416
n-am mai participat pana acum, dar pro.
roadempire
traditional PRO ! thumbsup.gif
Oana
QUOTE (DRAGOS @ Mar 7 2010, 02:15 AM) *
Eu as zice ca nu merita decat daca ne adunam macar 8-10. Altfel nu cred ca mai merita efortul Oana smile.gif Ma gandesc ca mai ai si altele de facut decat sa calculezi puncte si clasamente...

din partea mea nu e un efort mare, dar e drept ca mi-as dori sa fim vreo 10 la inceput, ca sa se tina pana la capat macar 5.
mangrau
Eu sunt convins ca mai sunt vizitatori ai site-ului dvs care din diferite motive (lipsa de timp, sau pur si simplu nu sunt familializati sa foloseasca forumul...etc) nu au scris aici pe forum opinia lor legata de concurs dar care astepta cu nerabdare startul noului sezon si totodata si inceperea concursului organizat de dvs cu atata seriozitate. smile.gif
klm
Va fi un sezon interesant si cred ca la fel de interesante vor fi predictiile/rezultatele deci pro.
Poate ar fi interesant un premiu de participare sau de ex castigatorul editiei sa aiba un statut special timp de 2 saptamani (sa-i fie scris nickul cu verde/rosu/in dungi sau sau... idei de promovare ar fi daca se pun la contributie niste capete luminate.
AZAZEL
voi participa si eu chiar de nu intentionam asta.

e prea mare placerea si satisfactia sa-l pui pe ms pe 6 si el sa termine pe 8 dupa ce a fost penetrat de jumatate din cei de pe grila.
cecyly
Astept concursul acesta, sper sa n-o desfintati. Sezonul trecut doar din a doua jumatate m-am inscris. (Am aflat mai tarziu) Vreau sa-mi iau revansa. thumbsup.gif
drive.gif Vreau concurs, vreau concurs!!!!! yes.gif
Oana
Te asigur ca la concursul asta NU ai participat. Probabil il confunzi cu "pariaza pe formula 1" care s-a derulat pe pagina principala a site-ului masini.ro. Acolo trebuia sa raspunzi la 3 intrebari si se castigau premii dupa fiecare etapa, prin tragere la sorti. Aici se pune un pronostic pentru locurile 1-8, se raspunde la niste intrebari si in functie de raspunsuri se primeste un punctaj. Acest punctaj se aduna dupa fiecare etapa, pentru ca la finalul sezonului cel care are cele mai multe puncte sa fie declarat castigator. Dar esti binevenit sa participi si la acest concurs...
Lucian107416
S-a luat vreo hotarare? nu de alta, dar se pare ca ne-o va lua inainte sezonul biggrin.gif . Em ma angajez sa particip pana la final.
Oana
il vom face, macar pentru faptul ca a devenit o traditie in ultimii ani. premiul din acest an va fi mai mult unul simbolic, cel putin in acest moment, dar incerc sa fac rost de niste premii pana la sfarsitul sezonului. o sa va tin la curent pe parcurs.

avem din partea masini.ro o sapca si un tricou pentru fiecare etapa. ma gandeam sa fie acordate celor care raspund corect la intrebarea etapei, insa nu stiu cum sa facem daca vor fi mai multe raspunsuri corecte. cum alegem un singur castigator? ceva idei?
klm
Al 2-lea criteriu de departajare ar putea fi numarul de puncte acumulat in cadrul concursului propriuzis de pronosticuri.
Oana
da, e o idee buna.

ca o imagine generala, pe care o putem imbunatati pana maine seara, vom avea asa:
- pronostic 1 - 10 - punctat fie ca in f1 (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) ori in genul punctajului de anul trecut (un anumit numar de puncte pentru primele 3 pozitii, gen 10-7-5, cate 3 ptc pentru fiecare alt loc nimerit din zona 4 -10 si cate 1 pct pentru pilotul nimerit in primele 10 pozitii, dar pe un alt loc.
- intrebari de cate 3 pct (pole position, fastest lap, finish, ultimul pilot care termina cursa etc)
- intrebarea etapei (premiata cu sapca si tricoul, fara alte puncte) ce va fi pusa de castigatorul etapei precedente

ce ziceti?
laurentiu
As zice sa punctam pe sistemul F1, daca tot e concurs F1. Numai sa nu ii fie Oanei mai greu asa. Daca nu, e ok si modul de punctare de anul trecut. Hai ca ma pun sa citesc ceva despre sezonul asta.
AZAZEL
eu sunt de acord cu tot ce propune oana pt ca e fata desteapta.

banuiesc ca intrebarea pt inceputul concursului eu o voi adresa tinand cont ca eu am castigat concursul data trecuta.

am un feeling ca voi aduna inca din prima etapa un nr dublu de puncte fata de urmatorul clasat.
cecyly
QUOTE (Oana @ Mar 10 2010, 12:49 AM) *
Te asigur ca la concursul asta NU ai participat. Probabil il confunzi cu "pariaza pe formula 1" care s-a derulat pe pagina principala a site-ului masini.ro. Acolo trebuia sa raspunzi la 3 intrebari si se castigau premii dupa fiecare etapa, prin tragere la sorti. Aici se pune un pronostic pentru locurile 1-8, se raspunde la niste intrebari si in functie de raspunsuri se primeste un punctaj. Acest punctaj se aduna dupa fiecare etapa, pentru ca la finalul sezonului cel care are cele mai multe puncte sa fie declarat castigator. Dar esti binevenit sa participi si la acest concurs...



Da, scuze, ai dreptate Oana, am participat la "pariaza pe formula1". Va fi acest concurs sezonul acesta? Stii ceva ?
Oana
Nu va fi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.