Help - Search - Members - Calendar
Full Version: peugeot 205 motorina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Peugeot
George31749
Am gasit un Peugeot 205 pe motorina din '87 (160.000 km )
Dati-mi niste sfaturi , merita cumparata ? (2300 euro )
bogdan28467
Cam multi kmetrii dar poate fi in stare buna , oricum cu banii astia iti poti lua o Dacie, asta e parerea mea mult mai fiabila dc ai noroc si cu costuri de intretinere mai mici. E doar o parere
sandman
si eu am cautat masini la banii astia. am vazut si un peugeot 205din 89 si mi la lasat cu 1600euro. in legatura cu peugeotul tau, are prea putini km!o masina diesel are cam 17000 km pe an. eu am mai strans niste bani si mi-am luat un 405.
Gociu75
depinde de starea in care este. Ar trebui sa o vada un mecanic priceput, sa iti spuna care e treaba. Vezi si cum sta cu rugina, mai ales in zonele esentiale, de rezistenta, gen lonjeroane etc. S-ar putea sa fie o alegere buna. E o masina care consuma f putin, si in mod normal te poti astepta ca un astfel de motor sa te duca 500k km. Nu se prea compara cu o Dacie, aia nu prea e masina
Marius30562
205-ul a fost o masina excelenta.
Iar motoarele diesel de la Peugeot sunt in top - motorul GRD de pe 205 este super !

O cunostina de-a mea are un 205 GRD cu 250.000 km la bord si in afara de motorina si ulei nu a prea investit mare lucru in ea.
Consumul este mic si motorul "trage" f. bine.

Daca este bine intretinuta si NU s-a umblat in motor cred ca-si merita banii.
George31749
Multumesc, pentru raspunsuri, daca voi lua masinuta , va anunt cum merge.
Bye. smile.gif
George31749
Multumesc, pentru raspunsuri, daca voi lua masinuta , va anunt cum merge.
Bye. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.