Help - Search - Members - Calendar
Full Version: apare al 2-lea sofer ce se intampla cu Casco?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
danihoney
Buna ziua,
Sunt si eu noua in bransa asta a soferilor, acum la "batranete" si aveam o intrebare referitoare la asigurarea Casco. Avem un Chevrolet Aveo si cand am facut asigurarea in 2007 ( prin banca) la Omniasig la capitolul: soferi care conduc masina a fost trecut doar sotul meu. Intrebarea mea este daca eu sunt la volan si se intampla ceva ( doamne fereste!) Casco imi repara masina? Trebuie sa vorbesc la asigurari sa modificam ceva in contract? Astept raspuns nu de alta, dar as vrea sa ma plimb si eu putin......
klm
Daca nu vrei sa citesti contractul da-le un telefon si intreaba-i dar nu te baza doar pe ceea ce spun ei ci roaga-i sa-ti indice art. din conditiile de asigurari.
FAR EASTERN
Bun venit pe forum si multi km fara probleme!
Probabil ca poti merge la asigurator si, contracost, sa-ti permita si tie sa conduci, danihani.

p.s. am intrebat acum la Omniasig, ei spun ca nu mai au clauza asta de mult timp, si, chiar atunci cand o aveau, era permis si rudelor de gradul I sa conduca masina...

Dar mai bine, cum zice si klm, citeste intai contractul(daca-l mai gasesti,), nu polita ci conditiile, si eventual da-le un telefon, pentru siguranta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.