Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Seat Ibiza 1.6 benzina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
CooL_ZonE
Salut!Ce parere aveti de un seat ibiza 1,6 benzina,din 1994.un consum stie cineva la ea ca eu nu am reusit sa il fac,sincer nu stiu cum.astept un raspuns de la cunoscatori.ms thumbsup.gif
DORU
Vorbim despre motorul VW de 1.6 si 75CP, 8v MPI ?

Consumul - daca nu are computer bord - il faci plin la pompa, mergeti 100km afara sau in oras, plin la pompa. Socoteala matematica iti va da un raspuns wink.gif
CooL_ZonE
Ms pt raspuns.motorul e de vw 1,6 nu stiu daca are chiar 85 de cai dar cred k da odata ce imi prinde 170 km/h si nu foarte greu
DORU
In 1996 motorul avea 55KW, adica 75CP. Fiind o caroserie usoara, maisna se misca decent. Bafta !
CooL_ZonE
Niste piese pt ea stiti unde gasesc.am nevoie de un injector,dar la mana a 2 a,mai ieftin.
DORU
Piese second gasesti la dezmembrari thumbsup.gif
James Kilowatt
Ciudat de putina putere. Generatia anterioara aveau 101CP din motorul de 1.5 8v! 75CP aduce mai mult cu motorul de 1.2 8V (cel pe care l-am avut eu) al generatiei anterioare, care avea 71CP... Probabil e datorita regulilor de poluare.
CooL_ZonE
Am reusit sa ii fac consumul,e de 7-8 la 100 in oras,in afara imi ia 5 si ceva 6.Oricum acum vreau sa o vand.Ms pt sfaturi
DORU
Ce anume nu ti-a convenit la masina ? unsure.gif
CooL_ZonE
Imi convine totul la ea,se tine bine in curbe nu are zgarieturi e super ok dar vreau sa o vand ca sa imi iau altceva in 4 usi.vreau sa imi iau un golf 4.sincer nu as dao dar imi place mai mult golfu si are consumul mai mic nu cu mult dar conteaza.
DORU
Sper sa obtii pe ea macar cat ai oferit ! thumbsup.gif
CooL_ZonE
Si eu sper la fel.in ce pret se vinde una inmatriculata?
DORU
Ia-ti un reper de pe site-urile cu profil auto ! thumbsup.gif
CooL_ZonE
Am vazut preturile la ele pe net,incep de la 1000 si ceva alea neinmatriculate si 2000 si ceva alea inmatriculate.o sa merg duminica in targ la bacau sa vad daca reusesc sa o dau.sper sa reusesc ca am nevoie de bani urgent
DORU
Atunci bafta la vanzare !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.