Help - Search - Members - Calendar
Full Version: problema ford mondeo 1.8 benzina 125 cp
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
ogicaa
salutare nu prea ma pricep foarte bine la masini si am o problema in bord se aprinde un bec care seamana cu un fulg de nea sau ca o steluta rotunda iar dupa ce merg ceva timp se face rosu.habar nu am de ce va rog explicatimi si mie ce inseamna si ce are ?? confused.gif confused.gif multumesc anticipat!!
Legionaru'
Trebuie sa bagi la loto!
ogicaa
ms mult !!

QUOTE (ogicaa @ Feb 14 2010, 02:18 AM) *
ms mult !!da poate ma ajuti si pe mine te rog daca sti

Legionaru'
Daca imi spui ce inseamna imaginea atasata!
ogicaa
un desen facut de mine nu inseamna nimic lam pus din creseala la browse-upload
Legionaru'
Circuli cumva pe zapada?
ogicaa
da !!
Legionaru'
Probabil sistemele masinii sesizeaza acest lucru si te avertizeaza prin prezenta acelui martor.
Iesi pe o sosea curata si vezi daca mai apare fulgul de zapada.
ogicaa
sa inteleg ca din cauza zapezi se aprinde acel bec si ca nu exista nimic grav?
Legionaru'
Eu cred ca da.
Dar astepta mai multe pareri.
ogicaa
ms mult!!
ogicaa
QUOTE (ogicaa @ Feb 14 2010, 01:56 AM) *
salutare nu prea ma pricep foarte bine la masini si am o problema in bord se aprinde un bec care seamana cu un fulg de nea sau ca o steluta rotunda iar dupa ce merg ceva timp se face rosu.habar nu am de ce va rog explicatimi si mie ce inseamna si ce are ?? confused.gif confused.gif multumesc anticipat!!

si daca stie cineva de unde pot sa cumpar si yo bucata de plastic adica capacu de la stopu din spate aia in care se infileteaza becurile imi lipseste ,carcasa este adica stopu.......sau tre sa cumpar stop cu totu
Mariustom
ogicaa, bine ai venit pe forum smile.gif

În primul rând te rog să scrii cât mai corect românește, chiar și fără diacritice wink.gif

La prima ta întrebare, dacă nu ai manualul de utilizare, vezi poza alăturată rolleyes.gif
Acel semn nu apare funcție de suprafața de rulare (adică dacă-i zăpadă sau nu) ci funcție de temperatura exterioară, ca avertizare de posibila apariție a poleiului dry.gif

La a 2-a întrebare, răspunsul este: încearcă la dezmembrări pt sh sau la Forcar, de ex, pt nou whistling.gif

Baftă thumbsup.gif
ninja.gif
ogicaa
MULTUMESC MULT!!!! thumbsup.gif

CITAT(ogicaa @ Feb 14 2010, 03:37 PM) *
MULTUMESC MULT!!!! thumbsup.gif

scuza-mi scrisul da nu am pre multe clase!!am trait la orfelinat fara prea multa educatie,nu doresc nimanui thumbsup.gif
Mariustom
N-ai de ce smile.gif

Îți înțeleg problema, dar dacă ai avut bani de-o mașină înseamnă că ai bani și de-o carte biggrin.gif Chiar și de bucate laugh.gif
Este esențial să ai voință, de greșit greșim toți thumbsup.gif

Important este să vrem să ne corectăm rolleyes.gif
ninja.gif
robert72
Am in frod mondeo pe benzina se 1.8 si dupa ce merg 200-300 km nu se ma accelereaza.O optrdc si mrtg citca 15-20 km dupa care o opresc din nou.A doua zi a mers perfect iar pe tester nu a dat nici o eroare. Va rog daca aveti vreo solutie spunetimi-o
edye
QUOTE (ogicaa @ Feb 14 2010, 12:56 AM) *
salutare nu prea ma pricep foarte bine la masini si am o problema in bord se aprinde un bec care seamana cu un fulg de nea sau ca o steluta rotunda iar dupa ce merg ceva timp se face rosu.habar nu am de ce va rog explicatimi si mie ce inseamna si ce are ?? confused.gif confused.gif multumesc anticipat!!

sal:fulgul galben iti apare cand temperatura de afara ajunge la 4 grade,iar in momentul cand temperatura ajunge sub 0 grade iti va aparea fulgul rosu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.