Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Subaru Libero
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
bobita
Sint pe cale sa mai fac o traznaie, sa-mi iau un Subaru Libero.Stiu, e urita ca orice subaru tongue.gif , ar zice unii, da mie-mi place si mi-a cazut cu tronc.Ideea e ca am o solenza cu care nu am ce face si,decit sa o vind pe nica, mai bine o schimb cu un Subaru rolleyes.gif
A mers careva cu asa ceva?Stiti ceva despre?
Ca pe net nu am gasit chiar multe.
mike.omega
Adica asta?!
Piese se gasesc?! Mai mult ca sigur o sa platesti taxe putine si un RCA ieftin biggrin.gif

bobita
Yeap, exact ala!!Ce vrei, am gusturi mai ciudate.
Am cautat ceva piese pe ebay, s-ar gasi ele, oricum unu' din de e 800-1000 euro....ce mi-e sa-mi iau unu' pt piese.
Bine, tre' sa zic ca nu iau masina sa merg zi de zi, mai am vreo 3 in curte pt asta, o iau de hobby, sa zic asa.
Si pentru ca imi place sa surubaesc pe la masini.Si pentru ca e Subaru AWD, of course tongue.gif .
Am ajuns sa am acum conditii si scule si sa nu prea am ce face cu ele biggrin.gif
Asa ca imi caut treaba laugh.gif
Cu timpul stau mai prost, da' incerc sa fac revolutie si in sensu' asta.
mike.omega
Nu iti judec alegerea, n-am de ce smile.gif Eu doar as lua ceva cu centrul de greutate mai jos biggrin.gif

Cam cati CP are masinuta? Avand 1 tona s-ar putea sa fie destul de sprintena thumbsup.gif
pista
Asta e masina sau una asemanatoare: ?
Click to view attachment
http://www.autosupermarket.ro/w/anunt/1018599/SUBARU_LIBERO/
bobita
QUOTE (pista @ Feb 7 2010, 03:22 PM) *


Nu e asta, e un model ceva mai vechi.Da e asemanatoare.

QUOTE (mike.omega @ Feb 7 2010, 02:45 PM) *
Nu iti judec alegerea, n-am de ce smile.gif Eu doar as lua ceva cu centrul de greutate mai jos biggrin.gif

Cam cati CP are masinuta? Avand 1 tona s-ar putea sa fie destul de sprintena thumbsup.gif



Cred ca totusi are centrul de greutate destul de jos, motorul e in spate intre roti,deci jos.ei, oricum nu o iau sa alerg tdi-uri cu ea laugh.gif

Cea cu motor de 1.2 are vreo 52-54 CP
Mai este su cu motor de 1.0, asta nu stiu cit are.
bakero
Daca vrei sa suruaresti si te si pricepi,ia un wrx stock si te apuci de treaba,o admisie,o turbina,o pompa de beniza,dai jos mototurl ii faci pistoanele ...
e mai incitant! biggrin.gif
bobita
QUOTE (bakero @ Feb 7 2010, 09:03 PM) *
Daca vrei sa suruaresti si te si pricepi,ia un wrx stock si te apuci de treaba,o admisie,o turbina,o pompa de beniza,dai jos mototurl ii faci pistoanele ...
e mai incitant! biggrin.gif

Mersi de sfat, da nu ma atrage.Pe 4 roti nu am nevoie de putere mai mare decit cea de la Foresteru meu, am un stil de condus asa mai batrinesc smile.gif Iar pentru adrenalina am ceva cu 2 roti wink.gif Cred ca am trecut de virsta la care mi-ar fi placut Impreza, din pacate sad.gif
pista
Bakero, WRX stock costa din start +10.000Euro fata de Libero, iar modificarile propuse de tine inca +5.000Euro sau chiar mai mult.

Bob, daca varsta mea ma mai gandesc la o Impreza WRX sper ca nu foarte grav. rolleyes.gif
bobita
QUOTE (pista @ Feb 8 2010, 10:31 AM) *
Bakero, WRX stock costa din start +10.000Euro fata de Libero, iar modificarile propuse de tine inca +5.000Euro sau chiar mai mult.

Bob, daca varsta mea ma mai gandesc la o Impreza WRX sper ca nu foarte grav. rolleyes.gif



Pai stai nitel, ca eu nu am ajuns inca la virsta ta, cine stie ce se mai intimpla atunci woot.gif
bakero
Mie mi se pare foarte tare sa ai 60 de ani si sa te duci sa-ti iei nepotu' de la scoala....
Sau poate nepoata de 18 ani de la liceu whistling.gif

Pai bun,acuma daca-mi place impreza, "am o varsta"....dar ce ma fac?imi place si GL-ul lu' mercedes....cam nasol a?
Mircea104901
smile.gif bunicut de 60+ ani cu STi tunat peste 400HP turned.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.