Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cum fac sa imi pun turometru?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
valentin31528
as vrea sa-mi pun turometru. cum sa fac: de unde sa-l cumpar, cum sa-l instalez sau unde sa gasesc pe cineva sa-l instaleze?
G e o r g e
si pe ce ma rog ai vrea sa-l montezi ? :blackeye:
valentin31528
am spatiu liber in bord(pe langa vitezometru, indicatoare de benzina si temperatura e un loc liber la fel de mare ca vitezometrul unde e sigla masinii), plus in locul brichetei.
G e o r g e
pe ce masina sa-l montezi , nu unde o sa-l montezi !

:banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
valentin31528
seat ibiza 1.2 glx din 1989
Andrei Suzuki
Incearca la firme de tuning ca au da-lea misto,de curse care ajung pana la 9000 rpm. smile.gif cred ca ti le si monteaza ei,sau macar iti spun cine ar putea sa ti-l monteze
Alex-F1
.......fa tu numa' cum a zis Andrei si-o sa te coste cam un sfert din pretul masinii tale... :blackeye: laugh.gif La ce-ti mai trebuie acum turometru, ca doar n-o sa te uiti dupa aia tot timpul la el... :shock: tot la drum o sa te uiti mai mult (sper) si oricum banuiesc ca te-ai obisnuit deja fara el, asa ca....mai bine fa ceva mai interesant cu banii aia.......parerea mea!

Hai pa
ALEX
Andrei Suzuki
Da i-am dat si io o idee! Cine a zis ca trebuie sa faca cum am zis eu?!? :evil:
Oricum,aia sigur se pricep sa monteze un turometru,iar daca nu stiu trebuie sa stie vre-un service,ceva care sa monteze.Asa ca nu e chiar asa de proasta idee mea.Zic eu..
Sergiu31814
O idee:
Dat fiind faptul ca desfacutul bordului si eventual taiatul de plastice pentru a adapta unturometru ar fi riscant, iti recomand achizitionarea unuia cu carcasa care se poate monta pe bord. (probat numai sa nu arate ca dracu)Unul d-asta se monteaza extrem de simplu. Iti trebuie doar + de pe contact, masa, + de pe pozitii (pentru lumina) si doua fire trase de la bobina de inductie.
ANGHEL-6
turometrele sunt de mai multe modele,prima data trebuie s-ati gasesti un aparat care sa se potriveasca in locul pe care ti-l alegi , montajul este foarte simplu i-l poti monta chiar tu .(+)=contact motor,(-)=bobina inductie.(-)=baterie,(+)=pozitie.Aparatul il poti cumpara de la dezmembrari,targ sau magazin daca crezi ca merita .SUCCES
ANGHEL-6
turometrele sunt de mai multe modele,prima data trebuie s-ati gasesti un aparat care sa se potriveasca in locul pe care ti-l alegi , montajul este foarte simplu i-l poti monta chiar tu .(+)=contact motor,(-)=bobina inductie.(-)=baterie,(+)=pozitie.Aparatul il poti cumpara de la dezmembrari,targ sau magazin daca crezi ca merita .SUCCES
sandman
Salut. montajul e simplu, cum a zis anghel. daca vrei iti fac eu unu cu leduri ca la f1. Si nu cred ca e o problema cu montatul pe bord. Contacteaza-ma si mai vb.
malin34426
Iti simplific eu chinurile ! pune bordul de la 1.5 i (system porche) il gasesti in cimitire auto si e chiar dragutz.
James Kilowatt
Sau de la 1.2L injectie system Porsche. Poate in curand o sa-ti fac o oferta sa ti-l dau cu tot cu masina laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.