Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme sistem racire
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
asarito
buna ziua,
odata cu venirea timpului rece am sesizat ca motorul meu nu se mai incalzeste. (octavia 1.9tdi) chiar si dupa ce am mers 30 km, motorul tot nu a ajuns la temperatura normala. am schimbat termostatul, antigelul si tot nimic. am fost la service si au gasit electroventilatoarele arse. am schimbat doar cel de pe sistemul de racire, cel de pe a/c urmand sa il schimb luna care vine. nu vad legatura intre ventilatoare si temperatura agentului de racire, ma asteptam sa creasca prea mult, nu sa fie rece.
a mai patit cineva ceva asemanator sau are idee despre ce se intampla?
DORU
Este bine sa ai grija de masina ta, dar inainte sa investesti bani in ea, nu ai facut o diagnoza auto cu tester VAG sa depistezi cauzele problemei tale ? unsure.gif
asarito
QUOTE (DORU @ Dec 29 2009, 08:52 PM) *
Este bine sa ai grija de masina ta, dar inainte sa investesti bani in ea, nu ai facut o diagnoza auto cu tester VAG sa depistezi cauzele problemei tale ? unsure.gif



am fost in service la skoda, a fost pe tester si nu mi-au spus nimic.
DORU
La reprezentantele Skoda exista o regula: constatarea facuta de ei EGAL asumarea raspunderii pt verdictul dat.
Daca o piesa ti-o schimba dar nu-ti rezolva si problema, tu nu platesti nimic. La ce service ai apelat ?
LOG-ul diagnozei o poti solicita si tu, doar o platesti...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.