Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Blaupunkt vs Sony
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Andrei Suzuki
Vreau sa imi cumpar un cd player pt masina.Am gasit 2 modele relativ ieftine care imi plac f mult,dar nu ma pot hotara pe care sa il aleg.
As dori parerea voastra strict d.p.d.v. al designului,al fiabilitatii lor,si a marcilor;care e mai buna. Nu prea conteaza cat costa,asa ca asta nu se discuta,ca unu e mai scump si unu e mai ieftin.De asemenea,unu e mp3 player (sony) iar blaupunkt-u e cd player.Nici asta nu ma intereseaza.Deci nu o sa favorizez Sony-u pt ca e mp3 player.Sper ca nici voi sa nu facetzi asta.
Andrei Suzuki
Sony CD/MP3 PLAYER AUTO R3300


Tip: CD/MP3 player auto cu tuner radio

Amplificare: 4 x 50 W (S-MOSFET)

Putere totala: 200 W

Raspuns in frecventa: Putere maximă de ieșire, 1 kHz la 4 ohmi (W) 4 x 50

Tuner radio: SSIR-EXA

Facilitati: Panou frontal detasabil, 1 ieșire pentru preamplificator, telecomandă card infraroșu RM-X114 (optional)
Andrei Suzuki
Blaupunkt Alicante CD 31


Alicante CD 31 este dotat cu radio in 3 game de unda ( FM, MW, LW ), sistem CODEM III, Disc Management System(DMS), CD player 8x si CD mix, culoare display: albastru cristal, night design: rosu, front design: negru. Deasemenea poate memora 25 posturi de radio iar panoul este detasabil

Putere: 4 x 45 W
Game de frecventa radio: 3
Numar de programe memorabile: 25

Va multumesc
Silviu31014
daca tot sunt perf. apropiate, ia-ti Sony.Blau arata ca drak! Numai Sony sa n-aiba pe afisaj jde mii de culori ca la Explode! Tiganesc sau de negrii raperi. Si sa ti se potriveasca cu bordul (daca ai lemn nu prea merge).Mai bine fii atent la difuzoare!
Andrei Suzuki
Bordu e negru,deci s-ar potrivi mai bine Blaupunkt.Ambele au 2 feluri de lumini,dupa cum se vede din poze. Sony are display-u alb si butoanele rosii si Blaupunkt are display-u albastru (f misto) si butoanele rosii.
Cum adica sa fiu atent la difuzoare?Daca te referi mai intai sa le schimb pe alea,stai lin ca le-am schimbat.
Mihai17
Eu unul iti recomand 2 de la Pioneer.
1. Pioneer DEH-P3600MP

Este 4X50 si este undeva in jur de 170 euro la FLANCO
Am un prieten cu asa ceva si este o splendoare!!
mp3, volum rotativ, afisaj pe alb, memorie la redare.
Iti garantez ca pe MP3 nu se declansaza absolut deloc.
Si nu uita ca este 4X50W MOSFET
Mihai17
2. Pioneer DEH-P5600MP

Pe asta il am eu
230 euro.
In plus de primul are afisaj multicolor, o groaza de functii in plus si mai are o chestie foarte tare.
Poti face ca in boxele de spate sa scoata doar basul ca intr-un tub de bas, iar fata ti-o amplifica si se aude marfa.
Iti garantez ca nu iti mai trebuie statie!!(asta daca nu ai deja)
Mihai17
BONUS:-))
Daca ai insa bani ia-ti PIONEER DEH-P7600MP
De asta o sa te indragostesti pe veci!!!
Numai ca este in jur la 370 euro.(cam scumput)
Andrei Suzuki
Intradevar,este misto.Misto rau.Insa nu prea imi place verdele ala de la butoane. Gandeste-te ca are display alb,butoane verzi si bordu meu,cand sunt aprinse farurile, este rosu.Cam multe culori,nu?
Si al tau e foarte misto.Chiar mai misto ca celalalt.Tot de la Flanco?
Stiu ce face cu boxele.Foarte misto.Am pe cealalta masina un cd player tot Pioneer si are si ala functia asta.
Mihai17
Asta este 3600 cu butoane rosii
Andrei Suzuki
QUOTE(Mihai17)
BONUS:-))
Daca ai insa bani ia-ti PIONEER DEH-P7600M
Numai ca este in jur la 370 euro.(cam scumput)



Bey,termina-te mah. smile.gif Oricum nu am de gand sa dau atatia bani pe un cd player...ca sa ce?Intradevar,e foarte misto..si asta,da eu tzin masina afara si sincer mi-e cam frica si acum..cu tot ce am pe ea..
Mihai17
si asta 5600 cu butoane rosii
Andrei Suzuki
QUOTE(Mihai17)
Asta este 3600 cu butoane rosii



Uau.M-am indragostit. :cheers:
Mihai17
Eu ti-am dat o idee in caz ca vrei muzica pe masina si nu ceva sa faca zgomot!!:-)
Andrei Suzuki
Bey sigur la Flanco?Eu am gasit numai Sony si JVC
Mihai17
Acum 2 saptamani mi-au furat 7600MP-ul
370 euro
Asta este, se mai intampla
Acum mi-am luat 5600MP
Poate mi-l fura si pe asta
Dar tot Pioneer imi iau:-)
Mihai17
Eu l-am vazut la FLANCO in Timisoara
Dar de fapt l-am luat de la TEMECO.
Dealer Pioneer
Mihai17
Suna la SUN AUDIO(importator oficial RO) si iti dau ei numere de telefon de la distribuitori din BUCURESTI
Mihai17
Bdul BANU MANTA, Nr. 23, Sector 1
Bucuresti, ROMANIA
tel: +40-21-222-1430;
fax: +40-21-222-1428;
e-mail: sunaudio@fx.ro
Andrei Suzuki
Astia sunt importatori oficiali Pioneer?
Bine,atunci o sa le dau un tel luni.Merci.
Daca mai ai vreo idee de vreo scula...just let me know,k? Merci pt idei si pt telefoane
Iulian HondaFan
Andrei, CD player-ele nu difera mult in performante. Tehnologia CD este f. performanta la mai toate firmele. ceea ce conteaza este sa aiba un output de macar 50W pe canal si daca se poate sa ai 6-8 canale ca sa poti baga si tweetere. de baza sunt difuzoarele ca acolo se pierde sau se castiga multa fidelitate. eu as cheltui vreo 100euro pe CD player si mai mult pe difuzoare.
Andrei Suzuki
Pai asta e Marius.La 100-130 euro mai greu gasesti cd player (mp3 nici o sansa) care sa aiba si si minim 50 pe canal,si multe canale etc.Tocmai dasta eu caut..intreb..sa nu ma apuc eu sa dau banii pe vreo prostie (cum am mai facut) si dupa aia sa plang dupa ei (dupa bani).
Iar difuzoarele le-am schimbat deja pt ca alea de pe masina erau...vai de capu lor.Dupa ce ca erau mici,mai erau si puse aiurea; pe fatza in bord (mi se pare cea mai mare prostie) si pe spate in niste carcase de plastic (cam ca la SuperNova daca stii sistemu,numai ca nu se vedeau).Acum am pe spate Jbl ovale si in fatza infinity.
Andrei Suzuki
Cine ma lamureste si pe mine? Nu stiu daca un mp3 player auto citeste si cd-uri normale,cd-uri audio.Am intrebat printre prieteni si unii ziceau ca da,altzii ca nu,altii ca depinde de aparat.Cine are dreptate?
Iulian HondaFan
depinde de aparat dar multe mp3 playere citesc si cd-uri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.