Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme TH
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
robert constantin31470
am facut acest forum pentru ca fiecare sa-si spuna problemele tehnice si nemultumirile legate de masinile"personale" marca daewoo.Incercati sa fiti sinceri.Adica orice sa spuneti aici. va multumesc
robert constantin31470
incep eu
Am o daewoo nubira din 1999 Sx(cumparata sh de cam 1-2 luni). Probleme: pana acum nici una dar proprietarul mi-a zis ca a avut o problema cu toba pe spate si a trebuit sa o sudeze deoarece a oxidat de la apa.

Nemultumiri: Dupa 5500 rmp nu mai trage deloc
amortizoarele setate prea moi pt Bucuresti
ionut32111
la cate rpm dezvolta cp?
ionut32111
eu cred ca in jur de 5500-5800rpm
robert constantin31470
da, in carte atat scrie 109cp/5800 rpm.Pot sa zic ca e cam enervanta chestia asta, preferam la rotatii mai mici puterea maxima
Iulian HondaFan
pai, asta e treaba cu motoarele pe benzina normal aspirate: zoom-zooom= putere mai multa vine numai la turatii mai mari. motoarele coreene sunt in general mai puturoase ( adica nu se tureaza f. mult). cele de la Honda si Toyota sunt in largul lor la turatia aia si zumzaie pana pe la vreo 7000rpm...

si odata ce a ajuns la turatia de putere maxima moare, de aceea e maxim. un tuning te va ajuta ceva dar iti va creste si consumul, depinde ce vrei si ce te intereseaza.

vrei putere mai multa la turatii mai joase: turbodiesel sau turbo benzina...
ionut32111
daca preferai puterea max la rpm mai mici ia un diesel
cuplul la cate rpm?3800parca
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.