Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Campania electorala
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Politica
James Kilowatt
Nimic de adaugat, sunt curios cati dintre noi in urma dezbaterilor la TV si intre noi si-au schimbat parerea. S-a lasat cineva "convertit" la alt candidat?

MA refer la cei care aveau o preferinta si au schimbat-o, nu cei nehotarati care pana la urma au ales ceva. Adica, de ex, era pro-base si ai devenit pro geoana, sau invers. Sau ai fost pro-Becali si ai devenit pro-Oprescu, nu conteaza.
22nst
Nu, nu m-am sucit biggrin.gif
Geoana, presedinte!
G e o r g e
m-am razgandit , dar nu din cauza TV ului . am votat DA. desi m-am razgandit ca am fost obligat sa schimb canditatul in turul 2 .
BoggyPhoto
Nu. Cu Crin in primul tur, deci anti-marinar de la inceput; asa sunt si acum. Ba chiar mi-a agravat antipatia prin comportamentul din ultima perioada. Nu ma incalzeste nici faptul ca va fi Geoana presedinte, dar decat Base... aleg raul cel mai mic.

Mai am o farama de speranta pentru faptul ca o sa fie(daca o sa fie) Johannis prim-ministru, si Crin in combinatia asta. Nu de alta, dar pot sa-i mai tempereze pe PSD-isti.
G e o r g e
QUOTE (BoggyPhoto @ Dec 5 2009, 06:26 PM) *
Nu. Cu Crin in primul tur, deci anti-marinar de la inceput; asa sunt si acum. Ba chiar mi-a agravat antipatia prin comportamentul din ultima perioada. Nu ma incalzeste nici faptul ca va fi Geoana presedinte, dar decat Base... aleg raul cel mai mic.

Mai am o farama de speranta pentru faptul ca o sa fie(daca o sa fie) Johannis prim-ministru, si Crin in combinatia asta. Nu de alta, dar pot sa-i mai tempereze pe PSD-isti.

pai te-ai razgandit ... JK vezi ca e aiurea facut chestionarul.

eu am votat crin acum geoana... deci m-am razgandit. dar nu din cauza tv ului.

bogdan a votat crin si acum geoana dar el zice ca nu s-a razgandit pentru ca tot antimarinar este ...

eu zic sa refaci chetionarul biggrin.gif
HalbaSus
Si eu la fel, prima data crin si acum geoana... dar si eu am votat NU, pentru ca nu mi-am schimbat opinia: am votat anti-basescu in primul tur si voi vota anti-basescu in al doilea tur. In primul tur "cel mai anti-basescu" era crin, acum singurul anti-basescian a ramas geoana. Deci am fost constant.

Sincer nu am inteles niciodata oamenii care isi schimba optiunile datorita campaniei electorale. E ca si cum ti-ai alege o masina exclusiv pe baza reclamelor si nu pe baza impresiilor personale, a experientei personale, a drive-testelor, etc...

Spre exemplu in situatia de acum: ai vazut ce se intampla cu basescu la putere timp de 5 ani, chiar ai nevoie de o luna de campanie ca sa iti dai seama daca mai vrei sau nu ?
22nst
In cazul asta si eu am schimbat candidatul. Primda data l-am votat pe Oprescu.
Dar din momentul in care am aflat rezultatele am zis ca nu-l sustin pe Base nici mort biggrin.gif
G e o r g e
am schimbat din da in nu ...

JK!!!! zi cum sa voteze lumea:D
James Kilowatt
Pai e simplu, lumea avea o preferinta acum cateva saptamani.
1. -Xulesc
2. Yulescu
3.Zulesc

etc
Chiar daca unii au iesit din cursa, preferintele s-au schimbat? Chiar si inainte de primul tur, probabil ca intre geoana si base exista o preferinta. S-a modificat ea intre timp? Daca inainte base era pe penultimul loc, si geoana pe ultimul, iar acum votezi cu base, se pune "NU" smile.gif
StefanVVTi
Nu mi-am schimbat optiunea. Geoana, FTW! smile.gif
Hoinar
Nu m-am razgandit!
Marinarul all the way! thumbsup.gif
T u d o r
Nici eu. biggrin.gif Basescu!
AZAZEL
eu nu pot a zic ca m-am sucit prea tare insa, inainte de ziua de joi eram ferm convins sa nu merg la vot pt turul doi dar cand l-am vazut pe geoana cum a gafat la acea "dezbatere" , mi-am zis ca nu am cum sa-l las pe acel prostanac(in adevaratul sens al cuvantului) sa fie presedintele romaniei si am mers ieri sa pun stampila pe basescu.
Otto73
Tot cu Dl. Basescu thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.