Help - Search - Members - Calendar
Full Version: DESCIFRARE 1.9 GTD?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
VENTO-GTD
salut. AM UN VW VENTO, 1993, MOTOR 1.9GTD. poate cineva sa-mi spuna cum se descifreaza literele, ce inseamna , 1.9 GTD? MERCI.
adibenny2005
Salut,nu stiu exact ce inseamna GTD da am avut un Golf GTD si nu prea am fost multumit de motor cred tipul motorului este AAZ si ii de 75 de cai , pompa de injectie mecanica, sper sa nu ai si tu problemele astea mi-a sarit distributia de doua ori de la punct,si am citi pe forumul Volkswagen ca AAZ-urile astea sunt cam cele mai proaste motoare de la astia de la volkswagen.Nu vreau sa te descurajezsau sa te sperii da' ...na am patit-o.Toate cele bune,salut
Cipp
Am impresia ca GTD este varianta sport a grupului VW! E cam acelasi lucru cu GTI. Sper sa nu zic prostii, ca nu sunt fan nemtoaice tongue.gif
VENTO-GTD
DORU, ITI MULTUMESC PENTRU TRIMITERE, DAR CU PARERE DE RAU N-AM GASIT CUM SE DESCIFREAZA GTD... DACA POATE CINEVA POATE SA MA AJUTE. MERCI.
DORU
Cred ca acum lucrurile vor fi clare ca lumina zilei smile.gif :

http://cars.uk.msn.com/reviews/articles.as...entid=149030319

GT (I) vs. GT (D) wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.