Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce ar trebui?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
robert constantin31470
vreau propuneri pt a tuna masina, ce sa-i mai pun etc? pls mersi
G e o r g e
alte jante, si o vopsire . e cam matuita vopseaua. :roll:
HalbaSus
Pai primul lucru care ti l-as recomanda ar fi sa-ti schimbi jentile alea ca arata nashpa rau de tot cele care sunt pe ea... (fara suparare chiar sunt urate)... Al doilea pas ar fi vopsirea masinii (mi se pare mie sau nu mai are luciu ? sau e doar foarte nespalata)... oricum asta nu e asa important.
Ar mai merge un spoiler fatza mai agresiv si niste praguri care sa se asorteze la el... de asemenea ai putea schimba evacuarea... eventual cu 2 capete... nu am vazut cum arata fatza dar poate nu ar fi o idee rea sa pui niste pleoape la faruri...

Costuri ?
Jenti = ~400 euro (minim - cam la atat gasesti niste jenti decente... )
spoiler fata = ~150 euro (eventual vorbesti cu cei care lucreaza in fibra)
praguri = ~ 100 euro (la fel ca si la spoiler, cauta pe cineva care lucreaza in fibra)
esapament = ~150 euro (asta daca nu vrei sa-ti pui ceva de marca)
____________________________
Total = 800 euro

Vopsitul habar n-am cat ar costa, dar poate nici nu e nevoie, o sa te mai coste manopera si vopsirea elementelor de caroserie... daca schimbi jentile pe unele mai mari (ar fi recomandabil) atunci mai adauga 150-200 euro pt cauciucuri... din 1000 si un pic de euro te scoti... dar asta e solutia cea mai ieftina... daca vrei body kit rieger, evacuare remus, jenti BBS... atunci dubleaza suma... sau mai bine tripleaz-o
robert constantin31470
mersi pt sfat vopseaua este ff buna numai ca nu am spalat-o de vre-o 3 saptamani e plina de praf rau, se vede mai clar pe capota praful care exista:), iar gentile asa am cumparat-o cu ele:)
Andrei Suzuki
Ce masina e?
Iulian HondaFan
ghicesc: mazda 323
robert constantin31470
da mazda 323
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.