Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noul BMW Seria 5
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
mike.omega
http://www.worldcarfans.com/109112323205/2...-revealed-video

Imi place ideea de cutie cu 7-8 rapoarte(in curand o sa ne numim camionagii biggrin.gif) din cauza consumului in regim extraurban/autostrada smile.gif
StefanVVTi
O masina superba. Imi place si actualul seria 5, dar parca e altceva. Dupa mult timp si multe aparitii, pot spune ca un model nou este mai frumos decat precedentul! thumbsup.gif
Otto73
La exterior e mai frumos ca precedentul model dar totusi interiorul parca nu-mi place , poate sa fie doar o iluzie.
O sa vedem la test-drive.
Rebel
E faina. Nu am vazut inca pe ce design s-au hotarat intrucat erau mai multe variante. Putin dezamagit insa, interiorul nu prea a suferit schimbari, ma asteptam la ceva de cascat gura dar nu e departe de generatia actuala... Nu ca asta nu-mi place, dar nah...
AZAZEL
e faina masina iar motorizarile diesel sunt pe masura.
la motoarele otto mi se pare ca au facut un pas in spate privind doar cifrele: 523i si 528i cu 204 si 258cp.
e oarecum clar ca nu va mai exista o varianta intermediara intre 528i si 535i-ul de 306cp si , ca atare, fata de e60 525i cu 217cp si 530i cu 272 cp care erau inainte, mi se pare un pas in spate.
Diesel
Arata bine, pare un seria 3 mai maricel, dar e bine.

Am o nedumerire...
QUOTE
Optional Integral Active Steering will virtually extend or shorten the vehicle's wheelbase for improved stability at high speeds and enhanced agility at lower speeds.

HUH?

Inteleg ca are AWS, all wheel steering, dar ce legatura are ampatamentul cu asta?
Edit: cred ca jurnalistii s-au grabit. Aici, pe site-ul oficial e mai explicit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.