Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sistem radionavigatie NEXUS pt Skoda Octavia 2
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Octavia 2
Soryn25
Salut,
Ma numesc Sorin, si mi-am cumparat la sf anului 2006 o Skoda Octavia 2 full option, in care este inclus si un sistem de radionavigatie Nexus, marca Blaupunkt, montat din fabrica. Problema este ca nu pot folosi partea cu navigatia (GPS-ul) in Romania, cu toate ca cei de la Skoda mi-au spus la vremea aceea ca sistemul nu poate fi folosit in Romania ca inca nu suntem conectati la satelit si nu sunt introduse harti din Romania. Eu cred totusi ca ar trebui sa existe un CD care sa updateze sistemul sa poata funcitona si in Romania.
Aveti cumva idee de unde as putea face rost de un astfel de CD ca sa pot sa profit de sistemul de navigatia care m-a costat 1600 de euro ca extraoptiune la masina smile.gif
Va mutumesc!!
DORU
Bine ai venit !

Desigur ca poti intra in posesia CD-ului mult ravnit, adreseaza-te la Porsche Romania si vei primi (contra cost) ceea ce-ti trebuie. Succes !
iulian_1976
...sau poate este deja spart si nu mai este nevoie sa alimentezi PoRO cu bani biggrin.gif
DORU
Pt NEXUS nu se gasesc harti pt GPS, singura sansa este sa soliciti acest CD la PoRo. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.