Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Baie de ulei sparta
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
MADSEBBY
Buna! Am un Fiat Marea Weekend Diesel, motor de 1900 JTD din 2001 si am reusit sa-mi sparg baia de uei! Nu o pot suda pentru ca o bucata mare din ea imi lipseste! Am vrut sa comand alta de la diferite magazine din oras si toti mi-au spus ca pentru un motor asa de mare este nevoie de o baie de ulei originala si ca s-ar putea sa fie in jur de 30 de mil! de unde as putea sa iau una mai ieftina??? Exista alt model de Fiat care sa aiba baia de ulei la fel Marea Weekend?
Ce ma sfatuiti sa fac? Nu-mi permit sa dau 30 de milioane pe o baie de ulei noua!!
T u d o r
Incearca la dezmembrari, unii dintre ei iti aduc la comanda orice vrei. Cred ca 30 mil poti da pe un motor intreg. Bafta si-mi pare rau de ce ai patit.
Otto73
Exact cum spune si Tudor mai sus, numai la dezmembrari ai o sansa sa gasesti baia la un pret bun.
zamatech
[quote name='MADSEBBY' date='Nov 14 2009, 01:42 PM' post='341187']
Buna! Am un Fiat Marea Weekend Diesel, motor de 1900 JTD din 2001 si am reusit sa-mi sparg baia de uei! Nu o pot suda pentru ca o bucata mare din ea imi lipseste! Am vrut sa comand alta de la diferite magazine din oras si toti mi-au spus ca pentru un motor asa de mare este nevoie de o baie de ulei originala si ca s-ar putea sa fie in jur de 30 de mil! de unde as putea sa iau una mai ieftina??? Exista alt model de Fiat care sa aiba baia de ulei la fel Marea Weekend?
Ce ma sfatuiti sa fac? Nu-mi permit sa dau 30 de milioane pe o baie de ulei noua!![

Salut ! daca as putea vedea cat de rau e sparta baia de ulei si ce parte iti lipseste as putea sa-ti spun daca mai poti sa o reconstitui.Pot sa-ti spun ca am reconstituit o baie de ulei de la un autobuz cu foarte bune rezultate .Am reconstituit si reparat multe piese din aluminiu,zamac,antimoniu folosind sudura in mediu de argon, dar si aliajul Durafix.
Informativ pot sa va spun ca pentru cei care au radiatoare sparte ,bai de ulei fisurate,tevi de la aerul conditionat fisurate pot rezolva problema foarte usor, cu aliajul DURAFIX.Important! Nu esti conditionat de aparat electric de sudura .E suficient sa ai o sursa de caldura (torta de mana cu butan, propan ,mapp sau un aparat oxi-gaz.)Vizitati siteul www.durafix.ro sau www.durafix.com si vizionati filmuletele demonstrative si galeria foto .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.