Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vreau sa cumpar o masina
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
coman32595
ce masina imi recomandati intre 8000-10000 de euroi.Logan m-a dezamagit,chiar o asteptam disperat.va rog dati-mi o idee!!!!!!!
coman32595
m-am gandit la o nubira2,ce spune-ti?
V l a d
se muta la versus...... :director:
madalina
Noua sau SH? Pret CIP sau DDP?
sandman
pai daca vrei o masina noua, gandeste-te la un chevrolet kalos. dar eu as opta pentru un second-hand. Un peugeot 406, din 2001-2002, gasesti pana in 10000euro, si cu f multe optiuni. gandeste-te bine!!!
Radu32529
ce zici de renault clio ? pt 9500 de euroi (DDP) ai de toate. kalosul e mai scump ca nu e facut in europa. e facut (sau sub licenta) daewo si astea (daewo) sint masini depasite/obosite
robert constantin31470
Radule ce tot vorbesti acolo ca astea daewoo sunt depasite uita-te la modelele renault ce stifturi sunt, coman nu iti recomand nici kalos nici renault. Din motive evidente daca te urci in oricare dintre ele primul lucru de care te lovesti este bordul ala de tot kkt-ul numai plastice infecte la amandoua.Despre peugeot iti zic doar atat piese scumpe. mai cauta si tu pe la versus ca tre sa gasesti acolo
cristi24552
Am eu un Opel Astra 1.7 DTI din 2001,gri metalizat,4 airbag-uri,ABS,geamuri electrice,oglinzi electrice,oglinzi incalzite,servo-directie,aer-conditionat,computer bord,inchidere centralizata cu telecomanda,radio CD original,8 boxe,comenzi pe volan,UDS,Euro 3,91000 km reali parcursi,adusa in tara pe 23 iulie 2004,si inmatriculata pe 3 august 2004,are absolut toate actele,primul proprietar,nerulata in Romania,super impecabila.Sunt din Drobeta Turnu Severin,pretul este 9000 Euro negociabil.Ma poti contacta la 0*********** si la email-ul cla********@k.ro. Masina este afisata si pe site,cu poze.Cristi.

Pentru anunturi foloseste sectiunea de pe site sau pm, ai un avertisment de la mine pe chestia asta[color=red][/color]
Radu32529
io zic ca la cumpararea unei masini tre' sa strii foarte bine ce vrei de la ea: siguranta, confort, viteza, spatiu habitaclu/portbagaj, cost service, cost intretinere, consum, si nu in ultimul rind pretul. Tre' sa faci o optimizare si o ierarhizare a acestor criterii.

Daewoo e depasita si obosita. in plus nu are nimic in materie de siguranta (ma refer la Cielo). nu airbag, nu abs , nu frine ca lumea (apropo, sa vezi ce frine are Clio-ul.. :shock: )
coman32595
8-10000 dpp,renault clio din cate stiu are o serie de probleme cu amortizoarele,consumabile destul de scumpe fata de daewoo ca sa nu mai spun ca este mult mai mica decat nubira 2.
Radu32529
cu amortizoarele nu e nici o problema......cel putin eu nu am probleme cu ele.....ba chiar sint foarte multumit. De fapt e una din putinele masini la care amortizoarele rezista la drumurile de la noi. Si nu e doar parerea mea.

De fapt si de drept masini de 8-10 mii euroi DDP fara probleme mai mari sau mai mici nu se exista, ca sa zic asa.

Ti-am mai zis (vezi mesajul anterior): depinde ce vrei de la ea (masina). Io am sapat si m-am documentat fo 6 luni pina m-am hotarit si zic ca am luat o decizie buna (Clio benzina 1.4+ pack siguranta).

Sa fiu mai cinstit poate mi-as fi luat un hyunday daca nu ar fi fost facute in afara europei, da' asa te sparge la taxe vamale (30%).

Si mai vezi si cit te costa intretinerile periodice (nu doar prima, ca doar nu o vinzi dupa 10000 km)
alex32970
Depinde ce masina vrei...la ce vrei sa o folosesti. O masina de oras, de mers in afara, de plecat primul de la stop etc...

Eu am luat un Seat Ibiza 1.4 de curand. Cu aer conditionat, mp3 player, inchidere, jante de 14", proiectoare, servo, volan reglabil, scaun sofer reglabil, dublu airbag, geamuri electrice fata, spalator luneta, vopsea metalizata acostat 9900 CIP.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.