Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Discutie & Pronosticuri - editia Abu Dhabi 2009
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Oana
Click to view attachment
numar de tururi: 55
lungimea circuitului: 5.554 km

programul etapei:
-vineri - 30 octombrie
antrenamente 1 11:00-12:30
antrenamente 2 15:00-16:30
-sambata - 31 octombrie
antrenamente 3 12:00-13:00
calificari 15:00-16:00
-duminica - 1 noiembrie
cursa 15:00

asteptam pronosticurile voastre pana la inceputul sesiunii de calificari. ele vor contine:
- top 8 - 6 pct pentru castigatorul cursei, 3 pct pentru oricare alt pilot ce a terminat pe locul indicat,
1 pct pentru fiecare pilot ce termina cursa in primii 8
- pole position - 1 pct
- fastest lap - 1 pct
- finish - 1 pct
- intrebare de la laurentiu - 3 pct
roadempire
Asteptam intrebareaaaaa!!!!!!!!!!!!!! whistling.gif
laurentiu
Bine ca mi-ati amintit, pentru ca uitasem. thumbsup.gif
Va termina Kimi in fata lui Hamilton? Ma refer la ei pentru ca sunt despartiti de un punct. Eu zic ca da (macar o data sezonul asta sa am incredere in Raikkonen)

1. Vettel
2. Button
3. Webber
4. Barichello
5. Raikkonen
6. Hamilton
7. Alonso
8. Rosberg

pleaca din pole Vettel
fastest lap: Webber
termina 15
respuns da
AZAZEL
1 hamilton
2 vettel
3 webber
4 rosberg
5 raikkonen
6 barichello
7 button
8 trulli

pole vettel
termina 17
fastest hamilton


intrebare : nu
roadempire
1 Button
2 Hamilton
3 Webber
4 Kubica
5 Barichello
6 Vettel
7 Rosberg
8 Raikkonen

pole Hamilton
termina 17
fastest Webber


intrebare : nu
9er
1. Hamilton
2. Vettel
3. Barrichello
4. Raikkonen
5. Kovalainen
6. Button
7. Webber
8. Sutil

PP: Hamilton
FL: Hamilton
F: 17
Q: nu
AZAZEL
ce pot sa spun despre acest sezon ?!
sunt de parere cu vettel ce a spus ca red bull a fost o masina ce putea termina fiecare cursa in top 5 si ma uit la cele peste 20 de puncte pe care vettel le-a pierdut din cauza faptului ca nu e copt suficient.
cred ca red bull puteau lua ambele camipionate daca vettel ar fi fost mai copt iar webber nu ar fi avut acea serie de 5 curse fara sa puncteze.
pana la urma webber a demonstrat ca nu este un pilot de pluton asa cum spuneau cativa pe aici. mi-au placut nespus de mult traiectoriile acestuia din ultimul tur cand se apara in fata lui button. cu o masina ce in acel moment era mai lenta, a fost maiestuos.

sunt impresionat de kobaiasi.
de asemenea imi place ca indiferent cat de prost il cred forumistii si jurnalistii pe heidfeld, in 3 sezoane cat a fost coechiper cu kubica, a terminat in doua sezoane in fata polonezului.

as vrea sa nu se retraga kimi si sa mearga la mclaren.

ce sa zic, astept urmatorul sezon insa obligatoriu cu raikkonen la volanul unei masini de top. altfel, f1 nu va mai valora pt mine nici doi lei.

roadempire
Mi-a facut placere sa joc alaturi de voi.
Felicitari tuturor,dar mai ales castigatorului ! thumbsup.gif
Oana
azazel a castigat fara emotii concursul intrucat nu am reusit sa-mi pun pronosticul in timp pentru runda asta. imi place sa cred ca a invins prin neprezentarea mea, ca altfel nu ar fi avut nicio sansa tongue.gif
felicitari azazel si tuturor celor care s-au tinut de pronosticuri pana la sfarsitul sezonului. sa ne auzim sanatosi anul viitor...
AZAZEL
hai ca si eu am lipsit o etapa
klm
O alta cursa pe un circuit care nu spune aproape nimic.
A fost o onoare sa concurez alaturi de fiecare dintre voi si felicitari lui Azazel pentru victoria in micul nostru concurs.
Ne vedem in noul sezon cu noile echipe, cu piloti vechi la echipe vechi, piloti vechi la echipe noi si piloti noi.
Oana
ultima runda a fost castigata de laurentiu, cu 14 pct, in timp ce ceilalti particpanti au reusit sa adune doar 5 pct. clasamentul final il gasiti mai jos.
azazel - 5 (163)
oana - x (148)
9er - 5 (147)
dragos - x (109)
klm - x (108)
20krpm - x (107)
laurentiu - 14 (95)
roadempire - 5 (93)
hdi - x (32)
laurentiu
Felicitari lui Azazel! Si mie mi-a facut placere sa particip la concurs. Sper ca anul viitor Ferrari sa nu si-o mai ia peste bot ca anul asta. smile.gif . Castigatorul ce castiga, sau premiul de anul trecut se trimite la castigatorul de anul asta? Scuze, nu mai stiu...
AZAZEL
aveam impresia ca intrebarea saptamanii se refera la faptul daca raikkonen va termina campionatul in fata lui hamilton.

castigatorul concursului primeste aplauze.
pacat ca participarea nu este mai numeroasa si ca sunt useri ce posteaza doar la unele etape, cand si cand isi mai aduc aminte.
Oana
am mutat pronosticurile in history, in caz ca le cauta cineva...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.