Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ajutor
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
ovi81
buna am si eu o problema ,am un passat 1,6 din 2002 la bord se tot aprinde becul acela cu motorul (cel care seamana cu un elicopter),am schimbat sondele ,catalizatorul si tot nimic ma fost la toti ,,,meseriasi ''' prin sibiusi tot nu ia dat de cap ,nu stiu ce sa mai fac am bagat la bani sper sa imi mai dati o ideie,are ceva daca merg cu becul aprins,multumesc
DORU
Daca tot te-ai apucat sa bagi bani in ea, schimband catalizatorul si sondele Lambda, poate ai facut inainte si intre schimbari si o diagnoza computerizata ?
Daca da, ce erori ti-au aparut in log la [01] Engine ?
ovi81
doresc sa imi cumpar un catalizator euro 4 la passat 1,6 din 2002 second hand (in stare de functionare)de la o masina avariata si doresc sa stiu cat costa ,va multumesc
alecu79
Salut,si eu am un Passat ca al tau din 2003 si am aceiasi problema.Circul cu beculetul aprins din 2007 si nu are nimic.Am fost cu ea la diagnoza la VW in Germania si mi-au spus ca e catalizatorul si ca nu mai lucreaza la parametrii sai reali asta in 2007 si ca nu este nimic periculos daca circul asa mai departe.Anul acesta am fost sa-i fac verificarea periodica ,prima in Romania si la servisul acreditat de RAR nu au fost probleme ,a durat un pic mai mult pana s-a incalzit catalizatorul ca sa lucreze la parametrii sai reali de euro 4 si nu au fost probleme legate de emisii de noxe,asa ca lasa-l sa lumineze cat vrea si numai baga banii in alt catalizator,lipeste ceva negru pe gemulet in dreptul becului si nu o sa te mai deranjeze,pa!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.