Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Chrysler Sebring Cabrio
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chrysler
mario68m
salutare tuturor! si eu sunt posesorul unui sebring.cabrio-motor 2,4..este fabricata in 2004..adusa din america...intradevar este o masina frumoasa...dar din pacate piesele..aici in italia sunt foarte scumpe..acum 2 luni am schimbat alternatorul..nu o sa va vina sa credeti,dar am dat 840 de euro!..mi-au spus ca trebuie sal comande direct din america!...ce parerere aveti?...cunoasteti vreun diler mai ieftin?,,,va salut!
T u d o r
Salut si bine ai venit pe forum. smile.gif

Ai incercat sa vezi cat te-ar costa piesele daca le-ai comanda tu insuti din USA? Acolo cat ar costa alternatorul ala?
Rebel
Bine ai venit pe forum.
Ti-am editat titlul.

Piesele nu sunt atat de scumpe pe cat par insa transportul este foarte scump. Saptamana trecuta am trimis piese din Canada in Romania pentru un Ford Mustang.
Piesele au costat aproximativ $1000 de dolari (brate cu pivoti, 4 discuri si placutele aferente de frana) transportul prin DHL costa peste $2500 (piesele cantaresc 67 de kg).
Trebuie sa gasesti pe cineva care sa te ajute si sa gaseasca un transportator ieftin.
Otto73
Chestiile astea se trimit cu pocaitii. si e 1$/pound thumbsup.gif
Rebel
cine-s pocaitii? Te rog frumos da-mi si mie ceva informatii caci mi-ar fi de un real folos. merci.
Otto73
Sunt firme de baptisti sau penticostali care trimit in ro pachete la preturi super bune.
Sunt si prim michigan, NY, NJ, MD etc.
Eu pot sa-ti dau detalii despre cei din MD daca te intereseaza.
mario68m
salutare!...si ..LA MULTI ANI!...pe 2010...referitor la chrysler sebring!...dupa cum va spuneam.....am schimbat alternatorul....bateria..si am pu-o si pe tester...mai nou in relanti....i-mi intrerupe...am facut toate testele...buji..aprindere..bobina...absolut tot!...dar nimic....nu reusesc sa scap de aceasta intrerupere!...ba mai mult...i-mi da o senzatie ca si cum...motorul ar vrea sa se opreasca!...sa mai lovit cineva...de aceasta problema?....multumesc mult!....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.