Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sistemul de Single Sign On in reteaua Inform Media
Masini.ro Forum > Administrare > Echipa de moderatori Masini.ro
admin
Incepand de ieri, (16 octombrie 2009) va puteti loga si in forum, si in aplicatie (masini.ro) cu acelasi cont, cu userul de email si parola.

Formularul de logare il gasiti la pagina: http://masini.ro/sso/login.

Pentru userii din forum, deocamdata exista posibilitatea de logare si prin username, dar in curand, logarea se va face numai prin email. Incercati mai intai sa va logati cu email-ul cu care v-ati inregistrat in forum, iar doar daca nu mai tineti minte, va rog sa incercati cu username-ul in loc de email.


Daca nu mai stiti parola, va rog folositi formularul de resetare a parolei: http://masini.ro/sso/parola_uitata.
Daca nu aveti inca un cont puteti sa creati unul la adresa http://masini.ro/sso/register
Daca intampinati probleme la logare, folositi va rog formularul de contact http://masini.ro/contact
DRAGOS
eu nu-mi mai stiu adresa de mail cu care m-am inregistrat. Cum o aflu? smile.gif daca ma duc la change email adress trebuie sa ma loghez, ma trimite pe masini.ro/login unde nu pot folosi username-ul de pe forum. Aici inca ma pot loga folosind username-ul.
FAR EASTERN
pai tu nu primesti pe e-mail notificari despre postarile de pe forum????? Daca da, ala e e-mailu'.
mike.omega
Dai un suc si-ti zic io teehee.gif
DORU
O sa primesti o naveta, la cati cred eu ca si-au uitat adresele de mail... whistling.gif
drabisan
Nici cu Halba nu o sa dovediti berile!
Ca evident ca nici eu nu o stiu; adica am incercat cu cele doua pe care le folosesc mai des, dar nu merge mailul cu parola de o am cind ma loghez doar cu username smile.gif
HalbaSus
1. NU MA SUBESTIMATI... Nu aveti voi mailuri cate beri pot sa beau eu !
2. Incercati cu userul_vostru@masini.ro whistling.gif
G e o r g e
laudabil ... NOT ! detalii pe privat pentru cine vrea .

deci , nu merge sa ma loghez , cand vreau totusi sa incerc imi apar vreo tzaspe adrese care vrea pagina aia sa le acceseze , like i would like to . momentan merge userul pe forum. daca nu mai auziti de mine ma puteti gasi pe privat ca s-o fi suparat vreun omusor de la butoane in pauza lui de WoW
mike.omega
Momentan m-am laudat degeaba ca va pot ajuta, poate se indreapta situatia pe viitor smile.gif

PS: mi-e frica sa dau logout 36182451.gif
G e o r g e
mie mi-e frica sa nu ii iau la bataie pe oamenii de la butoane .
va anunt pe aceassta cale ca nu mai am decat 110kg...
admin
Daca nu ma insel fiecare are in my controls adresa de mail:)
drabisan
Este, dar nu pare sa functioneze, cel putin la mine.
Daca dau click pe Change Email Address ma duce pe URL-ul de la Change Password.

Ca eu unul as vrea sa-mi schimb adresa. Pentru ca, de ex, s-ar putea sa am nevoie sa mi se trimita parola pe mail, si mail la masini.ro nu am smile.gif

Una peste alta, eu mai patesc ceva: ma loghez cu drabisan around masini punct ro. Imi apare un semn de mirare dupa ce dau click-ul de "Autentificare". Daca dau iarasi click ma logheaza. De fiecare data trebuie sa dau doua click-uri. Poate e de la browser (IE8), dar vad ca face la fel si pe IE6.

Sint singurul care pateste asta?
klm
La mine merge perfect, folosesc FF.
Ca sa obtineti adresa de mail abonati-va la un subiect populat si vedeti pe ce adresa va trimite notificarile.
stefan_adi_
Pe mine ma depasesc problemele tehnice, dar am devent @stefan adi@ in loc de Baby Blues , mi s-a sters avatarul , semnatura, etc. Plus de asta ccica sunt logat din 2007 si n-am decat trei postari. Ce fac?
admin
QUOTE (stefan_adi_ @ Oct 29 2009, 07:09 PM) *
Pe mine ma depasesc problemele tehnice, dar am devent @stefan adi@ in loc de Baby Blues , mi s-a sters avatarul , semnatura, etc. Plus de asta ccica sunt logat din 2007 si n-am decat trei postari. Ce fac?



Ai MP.
laurentiu
CITAT(stefan_adi_ @ Oct 29 2009, 12:09 PM) *
Pe mine ma depasesc problemele tehnice, dar am devent @stefan adi@ in loc de Baby Blues , mi s-a sters avatarul , semnatura, etc. Plus de asta ccica sunt logat din 2007 si n-am decat trei postari. Ce fac?


Ceva asemanator am patit si eu. Acum aproximativ un an si jumatate am vrut sa-mi schimb username-ul, din Laurentiu_007 sa-l am laurentiu. Si am ramas fara date iar numarul postarilor a inceput de la 0. Culmea e ca imi apare data cand m-am inregistrat pe forum, adica in 2002. Deci, desi am acum 6xx de postari, cu cele de la Laurentiu_007 ar fi cam 1300 de postari de cand intru pe forum. Pot fi trecute numarul postarilor de la Laurentiu_007 la mine, ca sunt acelasi user? smile.gif
mike.omega
Anunt important!
Din ce modificari s-au mai facut in aceasta saptamana la setari am observat ca logarea se va putea face NUMAI in baza adresei de mail cu care s-a creat contul pe masini.ro si parola.


G e o r g e
cine-si aduce aminte adresa de email biggrin.gif
mike.omega
Mda, stiu! Eu n-am decat vreo doua smile.gif
Vezi ca scrie in profil ce adresa de mail tre sa tii minte, in dreapta la account summary wink.gif
G e o r g e
da ... sa vezi surpriza cand m-am autentificat cu un xxxxxxxxx
Diesel
Bai antagonistilor, Admin mi-a modificat azi adresa de mail asociata cu contul pentru a 2-a oara.

Asta nu inseamna ca imi merge vreo forma de autentificare, din contra.

Recomandare pentru utilizatori: daca e pc-ul vostru si nu reprezinta o problema de securitate, e recomandat sa nu folositi log out.
laurentiu
Subscriu. Acum cateva zile am vazut ca de la munca nu pot sa ma loghez. Ma gandeam ca poate mi s-a blocat accesul pe forum de catre firma turned.gif
DORU
QUOTE (Diesel @ May 7 2011, 12:08 AM) *
Recomandare pentru utilizatori: daca e pc-ul vostru si nu reprezinta o problema de securitate, e recomandat sa nu folositi log out.


EXACT, eu asa procedez de la ultima problema avuta, cu spargerea contului acum cateva luni zile. thumbsup.gif
AlexTM
QUOTE (DORU @ May 7 2011, 04:26 PM) *
QUOTE (Diesel @ May 7 2011, 12:08 AM) *
Recomandare pentru utilizatori: daca e pc-ul vostru si nu reprezinta o problema de securitate, e recomandat sa nu folositi log out.


EXACT, eu asa procedez de la ultima problema avuta, cu spargerea contului acum cateva luni zile. thumbsup.gif


Asta nu e o solutie, totusi
yeotamara97
Dar, cu interior fiara https://guitarlessonssaltlakecityut.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.