Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Jante + anvelope iarna
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
birlan69
Salut,

As vrea sa-mi echipez masina cu roti pt iarna
De unde pot sa cumpar roti complete (jante tabla si anvelope iarna)
Nu stiu ce specificatii au jantele. Vreau de 15" dar mai departe nu stiu parametrii (alezaj, pcd, et, ml)
La fel si cu anvelopele (185x65x15), dar alti parametrii nu stiu (indice de viteza, indice de incarcare ) marca
Ce imi recomandati ?

Multumesc pt ajutor
lvg
Eu zic sa mergeti la un magazin specializat ce vinde jante, care sa faca si echilibrare la montare (plus ca nu mai trebuie sa va bateti capul cu dimensiuni etc).
Despre cauciucuri: eu am luat Dunlop WinterSport M3, sunt multumit de ele (pentru 200-250 lei bucata cat costa).
Ar mai fi ca optiune Dunlop WinterSport 3D (generatie dupa M3), dar mai scumpe, si GoodYear UltraGrip 7 (la fel, mai scumpute).

Spor la cumparaturi :-)
lvg
QUOTE (birlan69 @ Oct 14 2009, 06:51 PM) *
Nu stiu ce specificatii au jantele. Vreau de 15" dar mai departe nu stiu parametrii (alezaj, pcd, et, ml)
La fel si cu anvelopele (185x65x15), dar alti parametrii nu stiu (indice de viteza, indice de incarcare ) marca


si aici se pot vedea ceva configuratoare de roti, unde sunt si informatiile tehnice la fiecare masina.

birlan69
QUOTE (lvg @ Oct 15 2009, 03:22 PM) *
Eu zic sa mergeti la un magazin specializat ce vinde jante, care sa faca si echilibrare la montare (plus ca nu mai trebuie sa va bateti capul cu dimensiuni etc).
Despre cauciucuri: eu am luat Dunlop WinterSport M3, sunt multumit de ele (pentru 200-250 lei bucata cat costa).
Ar mai fi ca optiune Dunlop WinterSport 3D (generatie dupa M3), dar mai scumpe, si GoodYear UltraGrip 7 (la fel, mai scumpute).

Spor la cumparaturi :-)


Pe ce jante ai pus gumele de iarna ?
lvg
Cauciucurile de iarna le am pe jante de tabla, iar cele de vara pe jante de aliaj. Se pot vedea aici, ca am pus ceva poze la anuntul de vanzare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.