Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ceasuri de mana
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > De-ale casei
Andrei Suzuki
Stie cineva un magazin de unde pot cumpara un ceas de calitate la un pretz cat de cat acceptabil? Vreau sa imi iau si eu unu si nu stiu de unde... Va multumesc
Alex-F1
Man, ti-as zice io un magazin, dar nu cred c-ai vrea sa vii pana aici pt. un ceas, asa-i? laugh.gif Oricum pe la 2 milioane io zic ca ar trebui sa gasesti ceva cat de cat bunicel, adica sa arate ca nou cam 3-4 ani si sa functioneze la fel cam 10-12 ani.... :!: Succes!

Hai pa
ALEX
Andrei Suzuki
Ai dreptate,nu imi vine sa merg pana acolo pt un ceas.
Ce zici tu,2 mil si sa tina 10 ani? Cam greu gasesti asa oferta. Din cate am vazut,un ceas mai misto costa cam de la 100 euro in sus. sad.gif
Adi-90
Sfat:strangi un pic din buci,daca n-ai 100 Euro,dar ii faci si-ti iei un SWATCH IRONY..ai garantie,o sa te si tina ani buni,fiind si foarte rezistent la lovituri grele!Dca ai bani,du-te la GALT,pe Dorobanti,dupa Perla 300m pe stanga,cum vii dinspre ASE! :cheers:
liviu8
Andrei,ce fel de ceas cauti?E adevarat,la Galt,ca si la Helvetansa gasesti ceasuri foarte bune,dar scumpe.Eu cumparam acum vreo 3 ani din caminele de la Agronomie,erau studenti care comandau ceasuri din Elvetia cu carduri false,spuneau ei.Cred ca erau furate.Mi-am luat prin cineva cunoscut un Swatch si un ceas solar.Pretul era f mic,comparativ cu cel din magazine iar ceasurile erau la cutie,cu tot cu carticica.Ce te sfatuiesc e sa nu iei de pe strada de la cei care zic ca tocmai le-au adus din Elvetia.Mai degraba iti iei un Swatch sau un Seiko din magazin.Oricum,ceasurile cu baterie in general merg f bine.Bafta
f1anatic
In 1994 am vebit la Bucuresti la verisoara-mea...Era in vacantza de primavara...dupa accidentul cu avionul de la Balotesti ?

Ei bine...mi-am luat un ceas CASIO. Am dat pe el atunci aproape 40,000. Il am si acum. Am skimbat multe curele la el, niciodata bateria si merge ca in ziua cind l-am cumparat. Nu ramine in urma, nu o ia inainte. Este ceasul dupa care reglam totul in casa. Deci 10 ani mai tirziu e la fel de bun...Si nu e nici Omega, Citizen, Longines sau Tag Heurer.
Andrei Suzuki
QUOTE(Adi-90)
Sfat:strangi un pic din buci,daca n-ai 100 Euro,dar ii faci si-ti iei un SWATCH IRONY..ai garantie,o sa te si tina ani buni,fiind si foarte rezistent la lovituri grele!Dca ai bani,du-te la GALT,pe Dorobanti,dupa Perla 300m pe stanga,cum vii dinspre ASE! :cheers:


Astia au un site ceva? Nu prea am timp sa ma duc pe acolo,da o sa
incerc

Si Swatch Irony numai 100 de euro costa?
James Kilowatt
Eu am un ceas cumparat din Galati de la piata de rusi cu 5€ si merge la secunda de aproape 5 ani, timp in care n-am schimbat decat o baterie laugh.gif Nu-l mai port ca s-au rupt telescoapele, insa e printr-un sertar si merge in continuare laugh.gif
Cu 100€ iti poti lua un swatch si parerea mea ca-s merita banii. Tehnic sunt impecabile, ofera garatie, arata acceptabil si nici nu costa cat unul "artistic" de peste 500€ laugh.gif
V l a d
sorry dar un swatch irony costa peste 100 euro. e de la 5.000.000 in sus!
James Kilowatt
Nu ma pricep la detalii, doar m-am uitat in vitrina la modele care mi-au placut si la preturi. N-am idee cat costa aici un ceas de care spui tu, si nici macar cum arata. Eu m-am uitat dupa unul cu carcasa din aia metalica usoara, curea din material sintetic, si cu 1000 aculelete ca un bord de avion, si erau unele simpatice in jur de 100€ laugh.gif
A, apropo, pe aici o curea de piele costa mai mult decat un ceas... fara exagerare
Andrei Suzuki
Va multumesc pentru raspunsuri,insa momentan am alte prioritatzi.Trebuie sa imi cumpar neaparat huse pt masina si momentan trebuie sa aleg intre ceas si huse.Asa ca voi mai ramane cu asta vechi ceva timp.Asta e... :cry:
HalbaSus
Eu luat acum vreo 5 ani un ceas Casio G-Shok (second hand, avea deja vreo 2 ani) si l-am folosit pana acum o luna (functioneaza perfect si acum, dar sotia mea nu-l mai suporta si mi-a luat unul mai fitzos (dar care e o porcarie dupa parerea mea, dar il port de dragul ei).

Casio ROCKS !!! in 5 ani am schimbat o singura data bateria, in rest am fost cu el in dus, in mare, l-am izbit de pereti, l-am aruncat de perete (fara intentie)... am calcat pe el (la fel, neintentionat)... si functioneaza si acum perfect.
krysty
QUOTE(Adi-90)
...strangi un pic din buci...

mai multa atentie la limbajul folosit n-ar strica! :evil:
guerilla
eu am swatch...
destept zic ei, frumos zic eu, bunicel per total
probleme doar la curele (piele) - se strica de zici ca e consumabil
bateria a tinut 1 an jumate... cam trist nu?
ce imi pare rau e dupa casio din sertar la care s-a rupt dracia de tine bateria fixa si care era, este si va fi mult mai bun
Andrei Suzuki
Pana la urma mi-am luat ceas. Am gasit unu pe net foarte misto si am profitat de ocazie ca plecat tata din tara si l-am rugat sa imi cumpere el.
Asta e.Sper sa va placa. Merci tuturor pt idei. :occasion5:

http://www.adidaswatch.com/Zoom.aspx?id=297
M i h a i
marfa...cati bani?
Andrei Suzuki
170 Euro
Andrei Suzuki
Mihai,scz,bat campii.Nu e 170. smile.gif A costat 135 euro.
Acum...stie cineva un ceasornicar bun prin Buc?Mi-e cam mare si vreau sa il duc sa mai scurteze din bratara.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.