Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Discutie & Pronosticuri - editia Interlagos 2009
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Oana
Click to view attachment
numar de tururi: 71
lungimea circuitului: 4.309 km
record: 1:11.473 - JP Montoya (2004)


castigatori precedenti:
2008 - F. Massa (Ferrari)
2007 - K. Raikkonen (Ferrari)
2006 - F. Massa (Ferrari)
2005 - J. P. Montoya (McLaren)
2004 - J. P. Montoya (Williams-BMW)

programul etapei:
-vineri - 16 octombrie
antrenamente 1 16:00-17:30
antrenamente 2 20:00-21:30
-sambata - 17 octombrie
antrenamente 3 17:00-18:00
calificari 20:00-21:00
-duminica - 18 octombrie
cursa 19:00

asteptam pronosticurile voastre pana la inceputul sesiunii de calificari. ele vor contine:
- top 8 - 6 pct pentru castigatorul cursei, 3 pct pentru oricare alt pilot ce a terminat pe locul indicat,
1 pct pentru fiecare pilot ce termina cursa in primii 8
- pole position - 1 pct
- fastest lap - 1 pct
- finish - 1 pct
- intrebare de la azazel - 3 pct
9er
Bai, dar cat de pinguin pot sa fiu, tu postezi de fiecare data orele noastre de difuzare si eu am ratat etapa trecuta pentru ca n-am fost pe faza datorita orei matinale a calificarilor??? geek.gif blink.gif.
Oana
vezi ca de data asta nu e matinal...

asadar mai sunt 2 curse in care trei piloti se lupta sa devina campioni. daca in brazilia vettel termina pe 1, va putea lupta pentru titlu si la abu dhabi numai daca button termina aici pe 6. la fel si daca termina pe 2 iar button pe 8. daca termina pe 3, iese din lupta. iar daca button reuseste sa termina pe 1, 2 sau 3, iese campion indiferent de ce face barrichello...

si competitia noastra este stransa. doar 16 pct intre primii trei clasati.
AZAZEL
intrebarea mea este: va reusi button sa devina campion mondial dupa cursa de la interlagos?
laurentiu
Pentru ca e posibil ca in zilelel urmatoare sa nu am acces la Internet zic de acum pronosticurile mele:
1. Vettel
2. Button
3. Webber
4. Hamilton
5. Alonso
6. Barichello
7. Raikkonen
8. Rosberg

pleaca din pole vettel
fastest lap Button
termina 14
raspuns da
roadempire
1. Vettel
2. Hamilton
3. Webber
4. Barichello
5. Alonso
6.Sutil
7. Raikkonen
8. Rosberg

pleaca din pole vettel
fastest lap vettel
termina 15
raspuns nu
Oana
antrenamente
http://nl.justin.tv/futbolerotv10

azi:
startul celei de-a treia sesiuni de antrenamente a fost amanat, pana la un anumit moment (inca necunoscut). ploua rau si din acest motiv elicopterul nu poate zbura, in caz ca e nevoie de el... http://nl.justin.tv/fellipezambrano
Oana
pronostic azazel:
1 barrichello
2 vettel
3 webber
4 raikkonen
5 hamilton
6 button
7 rosberg
8 trulli

pole position - vettel
fastest lap - vettel
finish - 14
q - nu

pronostic eu:
1 vettel
2 barrichello
3 hamilton
4 rosberg
5 trulli
6 alonso
7 button
8 sutil

pole position - vettel
fastest lap - barrichello
finish - 13
q - nu (insa daca era glock, ca sa-i cedeze o pozitie cu 5 metri inainte de finish, avea toate sansele)
9er
1. Vettel
2. Hamilton
3. Barrichello
4. Alonso
5. Webber
6. Rosberg
7. Raikkonen
8. Button

PP: Vettel
FL: Vettel
F: 14
Q: nu
AZAZEL
ar fi o rusine pt sport ca button sa iasa campion mondial. omul asta nu a mai facut nimic de 10 curse si se vade clar ca nu se zbate si ca nu poate. barichello ar merita mult mai mult acest titlu mondial si daca nu l-ar fi furat in cateva randuri ross brawn in acest sezon, o victorie acum, l-ar fi propulsat liderul clasamentului general si aproape sigur ar fi luat titlul in ultima etapa.
sa peram ca va castiga astazi si button va lua zero.
dar, indiferent ce alr face barichello, se pare ca brazilianul va pleca de la brown si nu cred ca-i va conveni nimanui sa ia si numarul 1 pe masina cu el. deci, va face ross bran ce va face si ii va da titlul lui button.

ma astept la un rezultat mare si de la webber. nu a mai punctat de 5 etape si statitstic vorbind, asta se va sfarsi in curand.
Oana
QUOTE (AZAZEL @ Oct 12 2009, 10:15 PM) *
intrebarea mea este: va reusi button sa devina campion mondial dupa cursa de la interlagos?

ce inspiratie ai avut.... sodaj pe site-ul oficial f1:

Starting only 14th on the grid, can championship leader Jenson Button wrap up the title in Brazil on Sunday?
Yes 34.41%
No 43.63%
Don't know 21.96%

si eu il prefer pe barrichello in locul lui button, desi mi-as fi dorit ca vettel sa iasa campion. stiu ca orice este posibil, asa cum ne-a demonstrat si kimi in 2007 (cand doi se bat, al treilea castiga), dar nu-l vad pe vettel sa reziste acestei presiuni. s-a vazut ieri, cand s-a dat jos din masina si a aruncat volanul...
Daniel Bogdan
Fiecare are cate un preferat ( sau mai multi ) dar campionul e cel care are cele mai multe puncte la sfarsitul sezonului. Cine are merita.

Hai sa facem un exercitiu de imaginatie si sa presupunem ca sezonul de pana acum s-ar fi desfasurat invers. Ce parere ai mai fi avut de Button, AZAZEL? Nu ti s-ar fi parut cel mai tare?

Eu zic ca 6 victorii sunt 6 victorii indiferent cand le obtii - la inceput sau la sfarsit.

Barichello mi-e foarte simpatic dar cate greseli a facut la inceputul sezonului? A avut minim o cursa penibila, s-au facut melodii despre el, etc.
Oana
exact cum ma asteptam, a fost o cursa excelenta. in spiritul mp al braziliei... nu inteleg de ce au tinut neaparat ca abu dhabi sa incheie sezonul, cand experienta le-a aratat ce inseamna ca interlagos sa fie ultimul gp. sper sa se razgandeasca anul viitor banned.gif
mi-a placut startul lui kimi, pacat ca nu a putut sa-l si valorifice. in plus l-a mai incetinit si incidentul de la standuri, ce i-a costat pe mclaren o amenda de 50.000 $. in plus, kovalainen a primit si o sanctiune de 25 sec, ce l-a aruncat pe pozitia a 12-a.

m-a enervat cumplit atitudinea lui trulli care, dupa ce ca era vinovat, o mai facea si pe cocosul in fata lui sutil. am avut ceva emotii pentru sutil, stiind ca il are in spate pe kimi, dar se pare ca de data asta l-a eliminat altcineva. pentru asta a fost amendat de fia cu 10.000 $ ("…the Stewards also considered the behaviour of Jarno Trulli following the incident in failing to leave the track as required by the marshals immediately after the incident and aggressively confronting Adrian Sutil".)

Oana
castigatorul dificilei etape de la interlagos este laurentiu, care a reusit sa adune 10 pct. in clasamentul general ordinea este aceeasi, plutonul fiind condus de azazel, cu 158 pct. laurentiu este rugat sa se gandeasca la o intrebare pentru ultima cursa din campionat.

azazel - 7 (158)
oana - 6 (148)
9er - 7 (142)
dragos - x (109)
klm - x (108)
20krpm - x (107)
roadempire - 5 (88)
laurentiu - 10 (81)
hdi - x (32)
klm
Pfui, daca aveam timp sa pun un pronostic reuseam sa "fur" macar 2 puncte ca sa mai sar 1 loc biggrin.gif.
Dragos, tine-te bine, te atac la Abu Dhabi wink.gif!
AZAZEL
oana, ma ajungi?
Oana
vrei?
de data asta chiar m-am indepartat putin, ca eram si mai aproape...
DRAGOS
QUOTE (klm @ Oct 21 2009, 03:26 PM) *
Pfui, daca aveam timp sa pun un pronostic reuseam sa "fur" macar 2 puncte ca sa mai sar 1 loc biggrin.gif.
Dragos, tine-te bine, te atac la Abu Dhabi wink.gif!


da da! laugh.gif o sa pun pronostic, doar asa ca sa nu ma ajungi tu biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.