Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Alarma Passat din 2000
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
SERGlU
Buna. Am un passat din 2000 cu o alarma MAG-1000. Cand am cumparat-o mi-a dat la ea doar o telecomanda tip briceag, iar dupa mai multe utilizari, s-a rups un butonas din telecomanda. Am zis in gandul meu ca lipesc butonasul la locul lui cu un pistol de lipt mic si se rezolva problema. L-am lipit, insa cand sa deschid masina, nu reactioneaz la telecomanda. Ledul de la telecomanda lumineaza, doar ca nu treimite semnal catre masina. Am fost la un electrician si mi-a spus ca nu trebuia sa il lipesc cu pistol de lipit ca la o temperatura asa mare se ard circuitele. Este posibil ? Sau electricianul mi-a spus asa ca sa imi cumpar o alta alarma de la el ? Dati-va cu parerea si daca stiti spuneti-mi daca pot sa adaptez o alta telecomanda la acea alarma. Va multumesc!
DORU
Poti "invata" o noua telecomanda la sistemul de alarma actual al masinii. thumbsup.gif
SERGlU
Am auzit si de chestia asta, dar mi-a spus un prieten ca "invatarea" unei alte telecomenzi este valabil doar pentru masini din 2002 in coace. Insa passatu-l meu este din 2000. Daca chiar crezi ca as putea "invata" o noua telecomanda, spune-mi cum se poate "invata" o telecomanda. Multumesc!
DORU
Daca vorbim despre o telecomanda dintr-un kit de alarma aftermarket, atunci cu siguranta poti gasi una a aceluiasi producator pe care s-o "inveti" sa recunoasca sistemul de alarma de pe masina. CUM ANUME se face acest lucru ? Te adresezi unui montator bun de alarme...eventual si comerciant al marcii pe care o are si alarma de pe masina ta.
SERGlU
M-am adresat la mai multi electricieni si mi-au spus ca alarma care o am eu nu mai exista pe piata. Mi-a mai spus ca alarmele se produc, stau cativa ani pe piata, si dupa 3-4-5 ani, ies si nu se mai produc ca apar altele noi mai inteligente. Nu stiu de unde as putea gasi eu o alta telecomanda de la o astfel de alarma. Producator la aceasta alarma nu mai exista. Daca as putea adapta o alta telecomanda, de la un alt tip de telecomanda ar fi mai usor. Dar spune-mi daca stii, cum se poate "invata" o telecomanda, ca poate trebuie invatata telecomanda la masina, deoarece ledul rosu de la telecomanda functioneaza, doar k nu transmite semnal. Spune-mi te rog cum as putea invata telecomanda. Mersi!
DORU
"Invatatul" unei telecomenzi noi este descris in manualul fiecarei alarme. Nu stiu daca este unul universal...si nu vreau sa te sfatuiesc prost.

Alarma seamana cu cea de aici (eventual telecomanda) ?
http://www.reno.ro/-VAND-alarma-Mag-1000-t72316.html
SERGlU
Scuze, dar mi-am uitat parola, de accea raspund asa greu smile.gif Da, telecomanda este exact ca si in poza accea si alarma este identica.
clau1k5
Buna seara. Si eu sunt detinatorul unei astfel de alarme auto. MAG 1000 . Cum as putea sa invat o telecomanda sau ceva?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.