Help - Search - Members - Calendar
Full Version: demontare teava esapament
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
sorin75
Salutare,
am facut o verificare a masini, VW golf 4, 1,9 tdi-pd variant, ieri pe un elevator si teava de esapament intre suportul din mijloc si toba finala este destul de ruginita. Toba finala arata foarte bine. Ma gandesc sa dau jos teava si sa o vopsesc cu bronz pt burlane, am inteles ca rezista pana la 300 de grade. Are cineva o sugestie mai buna? Stiti cumva daca se poate scoate teava fara a da jos puntea spate?
Multumesc pt raspunsuri si sa aveti o duminica excelenta.
harsova
problema asta o am si eu..am facut comanda de inermediara si toba si service nu am gasit liber de 3 zile. Vreau sa o pun eu singur...ca doar nu o fi as de greu. intrebarea mea e daca e indicat sa o vapsesc inainte?
mike.omega
Esapamentul atinge temperaturi destul de mari deci ar trebui vopsi cu vopsea rezistenta la temperaturi mari. Si chiar si asa s-ar putea sa se topeasca si sa miroasa urat si chiar sa iasa fum. Eu zic s-o lasi asa. Daca vrei tobe cu viata lunga trebuie sa ti le confectionezi din inox wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.