Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Discutie & Pronosticuri - editia Suzuka 2009
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Oana
Click to view attachment
numar de tururi: 53
lungimea circuitului: 5.807 km
record: 1:31.540 - K. Raikkonen (2005)


castigatori precedenti:
2008 (Fuji Speedway) - F. Alonso (Renault)
2007 (Fuji Speedway) - L. Hamilton (McLaren)
2006 - F. Alonso (Renault)
2005 - K. Raikkonen (McLaren)
2004 - M. Schumacher (Ferrari)

programul etapei:
-vineri - 2 octombrie
antrenamente 1 04:00-05:30
antrenamente 2 08:00-09:30
-sambata - 3 octombrie
antrenamente 3 05:00-06:00
calificari 08:00-09:00
-duminica - 4 octombrie
cursa 08:00

asteptam pronosticurile voastre pana la inceputul sesiunii de calificari. ele vor contine:
- top 8 - 6 pct pentru castigatorul cursei, 3 pct pentru oricare alt pilot ce a terminat pe locul indicat,
1 pct pentru fiecare pilot ce termina cursa in primii 8
- pole position - 1 pct
- fastest lap - 1 pct
- finish - 1 pct
- intrebare de la 9er - 3 pct
9er
(...in stilul Nascar...) Cine va conduce cele mai multe tururi in cursa?
Oana
si cam unde propui sa cautam raspunsul? ca informatia asta nu se numara printre cele facute publice de fia...
klm
Pai cum adica? Nu se pot face maxim 53 de tururi?!
9er
Stam atenti la televizor si se vede cu ochiometrul liber, nu? Cel putin asa cred eu....sau sper...

Oana, daca nu ti se pare ok zi-mi si ma gandesc la altceva.
klm
Aoleu! Acu' ma prinsai si eu blush.gif
Oana
daca ai pus intrebarea, te invit sa fii tu atent la aspectul asta. si totodata iti doresc sa nu fie o cursa pe ploaie...
intrebarea e ok, doar ca nu putem verifica raspunsul. si daca imi aduc eu bine aminte am mai avut discutii de genul asta. o sa ma uit azi pe rapoartele fia sa vad daca e trecut si aspectul asta. daca nu gasesc, o sa te rog sa o schimbi...
9er
CITAT(Oana @ Oct 2 2009, 02:32 PM) *
daca ai pus intrebarea, te invit sa fii tu atent la aspectul asta. si totodata iti doresc sa nu fie o cursa pe ploaie...
intrebarea e ok, doar ca nu putem verifica raspunsul. si daca imi aduc eu bine aminte am mai avut discutii de genul asta. o sa ma uit azi pe rapoartele fia sa vad daca e trecut si aspectul asta. daca nu gasesc, o sa te rog sa o schimbi...


Multumesc, esti foarte draguta si grijulie cu mine tongue.gif . Totodata, ai mare dreptate. Sa stii ca ma bag sa fiu atent la numaratoare.
klm
1. Alonso
2. Vețtel
3. Răikkonen
4. Barrichello
5. Kubica
6. Glock
7. Hammilton
8. Roseberg

Pole Roseberg
Fl Alonso
Termină 11
Răspuns Alonso

Sper să fie o cursa pe ploaie în care să-i crape ochii lui 9er de atâta uitat tongue.gif.
laurentiu
Am revenit si eu teehee.gif :

1. Hamilton
2. Barichello
3. Alonso
4. Vettel
5. Webber
6. Raikkonen
7. Rosberg
8. Glock

pleaca din pole Hamilton
fastest lap Alonso
termina 13
raspuns Hamilton
Oana
1 vettel
2 sutil
3 hamilton
4 alonso
5 barrichello
6 raikkonen
7 kovalainen
8 nakajima

pole position - hamilton
fastest lap - vettel
finish - 15
q - vettel
AZAZEL
pronosticul meu este asa:

1.vettel
2.rosberg
3.webber
4.barichello
5.button
9.hamilton
7.kimi
8.sutil

pole vettel
fastest vettel
termina 14
raspuns vettel

wtf, imi joc cartile pe downforce-ul red bull-ului la suzuka. sper sa nu gresesc ca deja 9er si oana s-au "porcit" la acest concurs si imi sufla in ceafa.


astept de ceva vreme si am feelingul ca kovalainen va face o cursa mare in acest sezon. posibil suzuka !!
Oana
rezultate suzuka:
1 vettel
2 trulli
3 hamilton
4 raikkonen
5 rosberg
6 heidfeld
7 barrichello
8 button

pole position - vettel
fastest lap - webber
finish - 17
q - vettel

castigatorul etapei este azazel, cu 15 pct, si tot el conduce si clasamentul general, cu 151 pct. si eu care speram sa se schimbe situatia dupa cursa asta, ca 9er ii cam sufla in ceafa... in consecinta, azazel vine cu intrebarea pentru brazilia

azazel - 15 (151)
oana - 14 (142)
9er - x (135)
dragos - x (109)
klm - 5 (108)
20krpm - x (107)
roadempire - x (83)
laurentiu - 5 (71)
hdi - x (32)
9er
Mda, ghinion de nesansa, mi-am ratat...sansa. Probabil ca locul 2 e cel mai bun obiectiv pentru care ma pot bate.

Oana, de unde ai luat raspunsul la intrebare tongue.gif ?
Oana
m-am descurcat eu si cu raspunsul smile.gif in loc sa fii fericit ca nu a plouat si nu a fost nevoie sa stai cu carnetelul si cu pixul in mana... cat despre concurs, nu ti-ai ratat deloc sansa. e drept ca ti-ar fi fost putin mai usor in ultimele 2 curse daca ai fi adunat si tu ceva puncte aici, dar nici asa nu s-a terminat batalia.
klm
Am fost vaaaaarza pe uscat!
Unde fu ploaia, bre?!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.