Help - Search - Members - Calendar
Full Version: HYUNDAI GETZ sau RENAULT TWINGO
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Hyundai
style4000
Salut,

Vreau sa-mi cumpar o masina second hand si am de ales intre un HYUNDAI GETZ 1,3 GLS 5d si un Renault Twingo Authentique 1.2
Hyundai este din 2003, are 82.000 km, are toate reviziile facute la timp, este in stare buna. Are ABS, EBD, incalzire in scaune, servo-directie.
Renault este din 2005, are 49000 km, toate reviziile facute, schimbata pompa de apa, curelele, placutele de frane, in stare excelenta. Are ABS, EBS, nu are incalzire in scaune si NU are servo-directie, iar volanul merge destul de greu, mai ales la parcari.
Nu conteaza pretul fiecareia, ma intereseaza doar care este mai fiablila si in care sa am incredere mai mare..
Va rog sa-mi spuneti ce parere aveti, trebuie sa ma hotarasc pana luni dimineata.


James Kilowatt
Hyundaiul e ceva mai mare, sensibil ceva mai puternica (daca nu ma insel Hyundaiul are 80CP iar Renaultul 60), si ceva mai bine dotata.
Km multi nu pare sa aiba nici una, daca sunt reali.

Prin urmare, as lua-o pe aia care are AC biggrin.gif
style4000
Kilometrii sunt siguri reali, dar 82.000 km nu sunt cam multi? In plus, nici una nu are AC..
Renault-ul este intr-o stare exceptionala, dar nu are servo, iar Hyundai pare a fi ok, dar nu am cum sa fiu sigur, tinand cont ca e din 2003
daewoo_espero_turbo
Eu as alege Getz. Renault nu-mi inspira incredere, plus ca te omoara la preturile pieselor de schimb.
James Kilowatt
80k km nu ar fi multi, nu asta ar fi o problema, daca sunt reali si daca intretinerea a fost facuta la timp.
Pe de alta parte, legat de hyundai am auzit lucruri rele despre dealer si despre service in Romania.

Tie care iti place mai mult cum merge, cum baraie, etc?
daewoo_espero_turbo
Style4000, ai spus " Va rog sa-mi spuneti ce parere aveti, trebuie sa ma hotarasc pana luni dimineata. ", asa ca presupun ca ti-ai luat una din ele.
Suntem si noi curiosi ce ai luat smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.