Help - Search - Members - Calendar
Full Version: kit ambreiaj performance outback. dar discuri frana?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
Ciprian86626
oare kiturile performance pentru impreza or merge si pe outback? (am intrebat la producator dar nu mi-a raspuns pana acum. e vorba de sachsperformance, costa aproape 1000 e si le livreaza gratuit in europa pana la 30.09.09). sau stie cineva daca exista astfel de kituri pentru outback? nu caut ceva extrem, doar ceva mai rezistent ca alea stock. thx

si oare e prea mult sa intreb si de discuri fata? alti producatori in afara de brembo (ca sa imi largesc aria de cautare)? thx din nou
roadrunner81
Kitul de ambreiaj de Impreza este destinat cutiilor in 6 trepte, si nu se potriveste pe Legacy/Outback (cutie manuala in 5 trepte).
JohnSA
QUOTE (Ciprian86626 @ Sep 24 2009, 09:13 AM) *
oare kiturile performance pentru impreza or merge si pe outback?


Uite, intreab-o direct pe Carina :

Vertrieb Zentraleuropa Süd/Ost
Polen, Rumänien, Ungarn, Bulgarien
Sales Central Europe South/East
Poland, Romania, Hungary, Bulgaria

ZF Trading GmbH
97424 Schweinfurt, Deutschland/Germany
Telefon/Phone+49 9721 4756 319, Telefax/Fax +49 9721 4755 636
carina.bartels@zf.com

Bafta
G e o r g e
ma oameni buni , nu ambreiajul e problema , ci soferul . fara suparare .
un ambreiaj mai rezistent se traduce intr-unul mai violent la cuplare. asta va va face sa incercati sa il patinati si mai mult .
daca eu am 50 000 km pe legy cu ambreiaj original (apoi l-am schimbat !) si STI ul meu a facut 45 000 km cu ambreiaj original ! si mai sunt cazuri aici de oameni cu 50k + pe masinile lor ... nu ambreijaul e problema.

daca inveti sa conduci integrala + manuala nu mai ai nici o problema .

JohnSA
QUOTE (JohnSA @ Sep 24 2009, 12:19 PM) *
QUOTE (Ciprian86626 @ Sep 24 2009, 09:13 AM) *
oare kiturile performance pentru impreza or merge si pe outback?


Uite, intreab-o direct pe Carina :

Vertrieb Zentraleuropa Süd/Ost
Polen, Rumänien, Ungarn, Bulgarien
Sales Central Europe South/East
Poland, Romania, Hungary, Bulgaria

ZF Trading GmbH
97424 Schweinfurt, Deutschland/Germany
Telefon/Phone+49 9721 4756 319, Telefax/Fax +49 9721 4755 636
carina.bartels@zf.com

Bafta


LE


If you are interested in Performance products please get in contact with ZF Sachs Race Engineering GmbH, Ms Kathrin Flohrschütz kathrin.flohrschuetz@zf.com
raducuGR
intradevar, si io am facut 90000 km cu Forester 2.0 xt si l-am dat cu discul perfect si cu impreza 1,6 turbo 180 hp am avut 150000....
GLC120
QUOTE (G e o r g e @ Sep 24 2009, 12:28 PM) *
daca inveti sa conduci integrala + manuala nu mai ai nici o problema .


Am mai discutat despre asta. Toate "secretele" sunt valabile pentru orice masina cu transmisie manuala.
Nu exista ceva special pentru "integrala". Exista doar posibilitatea sa il distrugi mult mai repede daca esti hotarat! thumbsup.gif
G e o r g e
pai atunci ce atata agitatie ? va garantez ca un ambreiaj mai DUR va fi mult mai incomod de condus si il veti omora mai repede decat pe ala de fabrica.
Ciprian86626
pai eu as vrea sa fiu de acord dar nu inteleg. 50.000 la legacy e mai prost sau mai bine decat 45.000 la impreza? eu am 90.000 km. si nu l-am patinat, desi si asta e destul de dur. poate l-a patinat proprietarul anterior. ca am luat-o la vreo 60.000. iar masina e destul de puternica are 250 cp, de asta ma gandeam la unul mai teapan.

QUOTE (JohnSA @ Sep 24 2009, 12:29 PM) *
If you are interested in Performance products please get in contact with ZF Sachs Race Engineering GmbH, Ms Kathrin Flohrschütz kathrin.flohrschuetz@zf.com


merci.

QUOTE (raducuGR @ Sep 24 2009, 01:14 PM) *
intradevar, si io am facut 90000 km cu Forester 2.0 xt si l-am dat cu discul perfect si cu impreza 1,6 turbo 180 hp am avut 150000....


la mine la forester (2.0) e varza la 90.000, dar pe asta l-am patinat in toate felurile posibile ca sa compensez lipsa de cuplu/putere (sau ce mama naibii ii lipsea ca sa plece si ea a omul de pe loc) rolleyes.gif

QUOTE (roadrunner81 @ Sep 24 2009, 10:33 AM) *
Kitul de ambreiaj de Impreza este destinat cutiilor in 6 trepte, si nu se potriveste pe Legacy/Outback (cutie manuala in 5 trepte).


dar impreza mai vechi au tot 6 trepte?
Ciprian86626
am primit raspunsul. nu merge.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.