Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Subaru Select Monitor - SSM 3
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
f1anatic
Acest modul SSM3 (hardware si software) de programare a masinilor Subaru nu este disponibil decit la dealer.
Dar daca va intereseaza secretele (programabile) ale masinii Subaru; acum le puteti citi.

Spre ex. eu ani de zile am cerut la dealer reprogramarea afisajului de temperatura din Fahrenheit in Celsius si reglarea "sensibilitatii" senzorului de impact. Ei ca Batman - "Nu se poate" - desi stiam clar ca se poate prin SSM3. Acum exista posibilitatea de a dovedi si a cere pt ca scrie in carte. Eu cu gradele "F" si "C" m-am lasat pagubas de mult; iar senzorul de soc are un potentiometru pe el :-) ce se poate regla si manual. Dupa ce demontezi jumatate de masina :-(

Manualul este destul de "la zi" deoarece include si sectiunea despre motoarele diesel.
andrei5130
URA URA URA !!!


...sa-ti dea Dumnezeu sanatate, mi-ai facut un mare bine, de cand caut ceva asemanator...

MULTUMESC, MULTUMESC, MULTUMESC!!!
JohnSA
E super documentul. Si vine in cel mai nimerit moment. Sa vedem daca obtinem cateva valori de la dealeri inainte de schimbarea ambreiajelor. Am vazut pe acolo ceva de genul Brake Clutch Duty Ratio , Low Clutch Duty, H&LR/C Solenoid Current , H&LR/C Solenoid Pressure si altele.
kroko
Voi aveti cutii automate ?
JohnSA
QUOTE (kroko @ Sep 10 2009, 09:15 PM) *
Voi aveti cutii automate ?


Ce-ti mai place sa omori speranta din om. Tot incerc si eu pe toate partile sa gasesc un reglaj ceva caci comportamentul actual al ambreiajului ma face sa suspectez mai degraba ceva legat de fortele de presare a ambreiajului pe volanta . Si pare destul de imposibil sa nu avem pe acolo macar o piulita ceva , ca doar n-or fi toate fest !

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.