Help - Search - Members - Calendar
Full Version: sonorizare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Fabia 1
SorynZ
de.. ceva timp, tweeterul de pe partea stanga nu mai merge. cand a aparut prima oara problema am fost cu masina la MOBEL la service si au zis ca "domne, boxa merge" si n-au rezolvat nimic mellow.gif
vreau sa stiu daca cineva a mai avut problema asta sau cum as putea-o rezolva. inca nu am desfacut usa, cum sunt facute legaturile la tweeter? din boxa(sau s-au gandit astia sa o faca mai complicat)? ce-as putea face sa-i redau graiul? unsure.gif
DORU
Tweeter-ul este posibil sa fie ars...deci trebuie ori masurat, ori schimbat cu altul functional (nu neaparat original, co doar unul identic si care sa respecte impedanta originalului). MOBEL cum l-a verificat ?
SorynZ
n-am nici cea mai vaga idee cum l-au verificat (atunci cand am dus-o nu ma preocupa prea mult subiectu' "masina" (eram un piculet mai mic biggrin.gif ) ) tot ce stiu e ca au zis k tweeterul nu are nimic, ca ar fi bun. urmeaza sa desfac usa si sa masor sa vad dak mai e bun si dak sunt bune legaturile, problema ar fi ca nu vreau sa rup clemele de pe usa... unsure.gif
DORU
Clemele nu trebuie fortate la desfacere...ci tras cu grija de panou in dreptul fiecareia in parte...ar fi bine sa ai si cateva de rezerva cu tine !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.