Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Corolla Hatchback vs 307
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Mircea6
Ce parere aveti de Toyota Corolla Hatchback 5 usi ? In comparatie cu un 307 este mult mai bine dotata standard . Este fiabila are hibe ?Trebuie sa aleg intre Corolla si Peugeot 307 asa ca astept parerile voastre .
FLORIN2
Franceza de la PSA e renumita pt variantele Diesel inca de mult timp iar designul e misto numai la dotari si la pret eu zic ca mai poti face diferenta, insa Peugeotul e mai masiva si e bine asta, nu crezi??
Laurentiu_007
Cred ca in acest caz alegerea cea mai buna ar fi Toyota..Este mai bine echipata, pretul e OK si eu zic ca si imaginea de marca e mai buna.Nici la siguranta nu sta rau.
Sorin2
Corolla hatch. este model 2002 si este facuta in Anglia. Motorizarea pe benzina de 1,4 l este superioara celei echivalente de la Peugeot iar dotarea de baza este de asemenea mult peste francezi.
Peugeot domina in ceea ce priveste motoarele diesel. O masina diesel insa, mai ales daca este si turbo, este mai scumpa.
Garantia la Toyota este de trei ani fata de un an si jumatate la Peugeot.
La revanzare Peugeot se da mai bine.
bark35485
Corrola pentru ca ... Ai VAZUT TU VREOTATA O CORROLA STRICATA!!!? :wav:

Nuuuu nam vazut niciodata o corrola stricata(doar atunci cand o loveste un tir)
ICE52463
sunt la egalitate nu am ce reprosa la un 307 in plus portbagajul e mai mare. Dar eu am ales toyota wink.gif si ma simt bineeeee
remus52132
mergi pe peugeot diesel ( motor de 136 cp)
e o masina excelenta si nu ma refer doar la design
si, daca nu te grabesti, mai asteapata putin sa apara face-lift-ul la 307
la aceasta clasa japonezele nu au cum sa ia fata europenelor
madalina
Mazda 3 arata mai bine decat europenele. Si nu este numai design. Singura buba este serviceul!
Bodi
Tinand cont ca topicul a fost deschis la:
"Trimis: Mie 07 Mai, 2003 7:07 Titlul subiectului: Corolla Hatchback vs 307"
Poate aflam cum a mers msina aleasa in ultimii 2 ani:)
Parca zicea George de ceva arheologie...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.