Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Service autorizat sau service in dugheana de la colt?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Peugeot
Valentin32180
Tocmai am facut o revizie completa masinii (schimbat amortizoare, capete de planetara, si altele...) dar am facut aceasta revizie la un service mic, de cartier...
pretul a fost mic dar si am indoieli la adresa calitatii...
nu ma pricep prea bine la masini (sa le repar) si vreau sa va cer parerea in urmatoarea problema:
- cei de la service-urile "de firma" (DAEWOO: CITY CENTER, RADACINI; VW: PORCHE ROMANIA ETC.) merita banii pe care ii cer, sau nu?

Si ceva concret:
- au lucrat la caseta de directie, mai exact au dat-o jos si au umblat in ea (au schimbat o bucsa de plastic) si acum daca virez stanga maxim volanul merge doua ture si un pic (20%), daca virez dreapta maxim merge mai putin de doua ture(o tura so 85% din a doua) e normal? sau nu au mai pus-o bine la loc?
in rest s-au descurcat binisor.
masina e un Tico din 1999 50000km
Andrei6
Acum depinde foarte mult de tine si de ceea ce vrei de la masina...

Daca nu te deranjeaza sa stai toata ziua cu surubelnita in mana si sa intrii des cu masina in service pentru mici ajustari atunci sunt bune si service-urile de la coltu' starzii...

Daca, in schimb, vrei sa-ti plece si la -20 grade dupa ce n-ai folosit-o o saptamana si sa nu iti huruie si zdrangane ca ultimul harb sau sa ai diverse mici aberatii (care mie personal mi se par al naibi de enervante) mergi la un service mai de doamne ajuta...

Eu am avut un Cielo si il bagam pe toate rapele si drumurile de munte vara-iarna si service nu cerea/vedea decat cel mult o data pe an ...

Dupa cum am mai spus recomand cu caldura service-ul Volvo de la iesirea din Buc spre Otopeni (un picutz cam scump de felu' lui da' lucreaza foarte bine si nu e atitudinea aia de 'Lasa Gigi ca mere si asa...')

Yours,
Atlantis
cristi40823
eu am fost cu un Partner atat la reprezentanta la Eurial, in Otopeni cat si la un service mic, specializat in Pgt si Citroen,undeva pe trafic greu.La pret nu mi s-a parut mare diferenta, la calitatea lucrarii n-am avut inca timp sa vad diferente, dar ce mi-a placut cel mai mult la reprezentanta e ca de fiecare data iti spun cam ce probleme are masina, daca sunt sau nu urgente, cam cat costa, ca sa te pregatesti pt data viitoare.La service-ul de cartier n-am pomenit ceva de genul asta, fac doar ce le spui tu ca vrei si atat.
Alnaibii
unde este servisul asta pe trafic greu? cum se numeste? esti multumit de ei?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.