Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Golf 4 din 2000 euro 2?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Chelos
AM un prieten cu un VW Golf 4 1.4i 16V 75 cai an de fabricatie 2000 luna 4 sau a 6-a. L-a adus de 1 luna 2 din Germania am fost la RAR si i l-a scos euro 2...am incercat si spaga si tot nu s-a putut sa il scoata euro 3. Am gasit pe net tot felul de indicatii cum k euro 3 se afla intre 1 ianuarie 2000 si 2004. Cum de s-a putut sa fie euro 2??? Ce putem face??
Diesel
O revizie? si alimentat cu benzina buna. Probabil e ceva in neregula la motor si au crescut emisiile.

Si intre timp sa cauti dupa VIN-ul masinii daca e intr-adevar euro2 sau 3.
Chelos
Nu stim unde sa cautam seria motorului...ne-am uitat noi p motor si nu era nimic vizibil poate este mai ascunsa...sau trecuta prin alta parte ...Ai idee unde este?? SI mai exact ce este ala VIN si unde il gasim? Multumesc mult!

Acum 2 saptamani aproximativ a fost la RAR si i-a scos-o euro 2.... sad.gif confused.gif bine inteles nu a inscris-o...este 1500E taxa.... Inca ne documentam cum sa facem sa rectificam problema
Diesel
VIN = vehicle identification number este seria sasiului. Se gaseste sub parbriz, pe rama interioara a portierei soferului si pe undeva sub capota. De asemenea se gaseste si in cartea de identitate, talon, etc. Este echivalentu auto al CNP-ului pentru cetatenii romani smile.gif

Poti cauta VIN-ul pe carfax.com sau autocheck.com ca sa afli informatii despre masina.

Pe undeva pe forum a spus ca seria sasiului sau seria motorului poate indica daca e euro2 sau euro3.

Cum au constatat cei de la RAR ca e euro2? au pus-o pe vreun tester, sonda in esapament sau doar s-au uitat la hartii si au strambat din nas?
Chelos
Au bagat pe teava de esapament ceva si au zis " Ba tu vrei sa scoti masina asta euro 3? " baiatu a zis...pai da pentru ca este din 2000 si ar fi normal sa fie....altii au scos masini din 2002 euro 4...mecanicul a zis ' Nu ai sanse aici esti in Romania...." si a scos-o euro 2... a incercat cu spaga cu tot...nu a mers:((( nu stim ce sa facem. Stii un mecanic bun la RAR prin bucuresti unde sa mergem sa ne rezolve?
cia
Salut eu sunt prietenul lui chelos...acesta este VIN-ul masinii scris unde ai zis tu...am cautat pe acele 2 site-uri si zice k este invalid...ai putea sa ne ajuti?

VIN: WVWZZZ1JZYB092812



pana la urma am gasit ceva pe un site...dar nimic concret legat de norma de poluare sau altceva..doar ca este VW Golf ...ceea ce stim deja:))
klm
VIN-ul nu pare a fi valid.
cia
da...asa mi-a zis si mie..dar pe alt site a mers ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.