Help - Search - Members - Calendar
Full Version: masini furate
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
G e o r g e
a fost furat un S320CDI 4 MATIC , NEGRU , 2008, IF - 13 - TAE , huse pe scaune.
cine il vede e rugat sa anunte politia de urgenta si sa sune si la numarul 0764 . 779 . 794 - madalin
Otto73
A gasit sau nu mertzanul?
RUE
Azi am descoperit ca dacia 1310 TM04FGF, alba, mai veche ce abia ii facusem CIV nou la RAR pt a duce-o la rabla, cu numere pe ea si impozit la zi a disparut din parcare.
Maine merg personal la depozitul ADP sa verific daca nu cumva au calcat stramb si au ridicat masina in conditia in care e una fara numere langa si in aceiasi stare. Avea o roata pe janta si bateria furata prin fortarea capotei.

Ori deja e la fie vechi bucati.

Intrebare: daca a fost furata care e procedura sa o radiez din circulatie?
solmar
Reclami furtul, obtii o dovada de la politie (dupa 30 de zile sau mai mult) si cu dovada te duci la fisc. Ti-ar fi utila o poza cu masina in care se vad numerele.
RUE
asta e masina!
solmar
Cauta un email al politiei si fa reclamatia, ataseaza pozele... Sau da-le un telefon, trebuie sa fie un ofiter de serviciu sa iti spuna ce sa faci.
vio
depinde... am un amic ii furara mashina acu 14 ani , nici azi nu i au/ nu vor sa ii dea/dat de la politie cum ca e furata ...smile.gif) ii vine la impozit si acum ... bine el nu plateste in baza ca are deschis dosar de furt nesolutionat , dar asta asa ... ca sa stii la ce te poti astepta .
RUE
politia a zis sa merg luni la prima ora la IPJ si sa declar.
poze cu masina si numerele am. masina e depreciata. avea valoare doar la rabla. e jenant ca se fura sau mai rau sper sa nu o fi luat-o cei de la ADP.
Va dati seama ca aproape iti vine sa speri ca e furata si nu luata de ADP?

vio
daca e luata de ADP e bine pt tine , daca nu ....biggrin.gif ... sa vezi meciuri ... ca astia nu or sa vrea sa ii dea de urma ca au shmenurile lor ...
RUE
am fost la ADP azi si nu e acolo! deci e la fiare.
RUE
se coace un subiect de presa cu un procuror care da NUP unor hoti care o sa mai fure.

pag 3
RUE
p1
RUE
S-a furat acum 3 nopti din Drobeta Turnu Severin scuterul pensionarului: Honda SH120, neagra, cu urme de accident si cu anumita problema la directie (la mers drept coarnele-ghidonul nu sta aliniat corect). Motocicleta o mai folosea fratele meu si o tinea in fata blocului undeva peste drum de LIDL din Severin.
Se ofera recompensa!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.