Help - Search - Members - Calendar
Full Version: o masina inmatriculata pana in 2500euro?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
bpardut
Buna... Sunt un proaspat sofer si sunt posesorul unei dacie 1310TX care nu mai merge oricum asta nu conteaza...
Vreau acum sa`mi achizitionez o masina inmatriculata in romania, sa fie din 1993, in 4 usi berlina si pana in 2500 de euro... ce imi recomandati si de ce?
James Kilowatt
Daewoo, pentru ca intretinerea si service-ul sunt ieftine.


PS
Eu am vandut cu 2500€ Nubira din 2000...
laurentiu
CITAT(bpardut @ Aug 16 2009, 11:32 AM) *
sa fie din 1993, in 4 usi berlina si pana in 2500 de euro... ce imi recomandati si de ce?


Eu unu' nu ti-as recomanda o masina de 16 ani cu un trecut incert si o stare actuala la fel de incerta. Dar daca e asa, VW Vento sau Astra Sedan.
In locul tau tot la Daewoo m-as gandi si eu. Un Cielo de prin 2000 in stare buna consider ca e o alegere mai inspirata.
In urma cu aprox. doua saptamani tatal meu era exact in situatia ta si a ales Opel Astra, desi eu am insista sa ia Cielo. Masina e ok, insa riscul de a gasi o masina "terminata" e fost foarte mare. As zice ca a avut noroc, a doua oara nu cred ca ar mai avea.
Seri
Eu am un Astra cumparat de nou in 94 si nu este luna in care sa nu merg in service cu el. La o masina cu trecut necunoscut iti mai trebuie 2.500 de euro ca sa o pui la punct.

Eu iti recomand Dacia Solenza 1.4 de prin 2003. Este un progres imens fata de 1310, iar intretinerea va fi mult mai ieftina decat la un Opel sau VW de 16 ani.
DORU
QUOTE (Seri @ Aug 17 2009, 12:34 PM) *
Eu iti recomand Dacia Solenza 1.4 de prin 2003. Este un progres imens fata de 1310, iar intretinerea va fi mult mai ieftina decat la un Opel sau VW de 16 ani.


Nu pot sa fiu decat de acord ! thumbsup.gif
sandman
hyundai accent gasesti de prin 2001-2002, poate chiar mai noua.
RUE
HUNDAY NU GASESTI LA BANII AIA.
scuze de litere...
opel astra 94 hatch il gasesti si la 1500 euro dar sa cauti in stare buna. eu unul in observatie la care i stiu istoricul dar e posibil sa nu l vanda sau eu sa nu mai pot sa l iau.
cielo din 96 full dar cu 246 000 km reali dar neumblat la motor si cu schimburile la zi a fost dat cu 1400 euro si in 3 ore s-a revandut cu 1600 euro la alti clienti.
asta ca sa stii tranzactiile cum stau.
sandman
@RUE: hyundai sigur gaseste la banii aia. tocmai am vandut eu unu la 2100euro din 2000. nu avea aer conditionat. dar gaseste cu aer pe la 2500 sigur
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.