Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce imi recomandati sa cumpar intre 2500-3000Euro
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
Grill31414
Salutare!
Sunt noua in ale sofatului ( laugh.gif abia mi-am luat carnetul) si m-am gandit ca pentru inceput pentru cateva plimbari prin oras si la tara mi-ar fi de folos o Dacie, dar nu as vrea sa iau una prea veche sau prea uzata :roll: .
Voi ce parere aveti si ce ma sfatuiti sa fac ?
ionut32111
poti sa akizitionezi o dacie supernova 2001 pana in 3000E iar la vreo 3300-3400 una cu aer conditionat din 2002 uita-te si tu pe www.autovit.ro
cucuta33496
Daca te gandesti la o Dacie clasica din 2000-2003, eu zic sa ai in vedere tabla, care dupa 1994 am inteles ca este o gluma... Are avantajul ca daca vrei o poti trece de pe injectie pe carburator, poti scoate calculatorul... obtii o masina cu un service mai omenesc, dar tabla va trebui intretinuta: pedalier, aripi date jos si vopsite bine, usi praguri etc, verificata periodic si intervenit la timp.
Dar in nici un caz SNova, care am inteles ca are tabla la fel de "buna".
Eu cred ca la anul, ai putea sa-ti iei o Solentza Confort, de la o persoana cunoscuta, sa nu fi fost pe taxi. Insa aici sunt probleme cu piese. In general orice masina e buna, daca sunt piese, consuma putin si iti plac "formele" ei... Poate fi si Trabant.
ValiD
la banii astia poti lua un tico SH bunicel, inclusiv cu A/C. Sau un matiz. Nu merita sa dai 2500 eur pe o dacie din 99/2000.
V l a d
si eu zic sa te orientezi spre ceva second hand strain. Daciile nu sunt o varianta prea buna.
bark35485
Avans la o masina mai bunicica (matiz laugh.gif )
G35825
QUOTE(Grill31414)
Salutare!
Sunt noua in ale sofatului ( laugh.gif abia mi-am luat carnetul) si m-am gandit ca pentru inceput pentru cateva plimbari prin oras si la tara mi-ar fi de folos o Dacie, dar nu as vrea sa iau una prea veche sau prea uzata :roll: .
Voi ce parere aveti si ce ma sfatuiti sa fac ?

Ai putea sa achizitionezi o SuperNova cu banii astia dar o Dacia 1310 din 2000-2003 ar fi mult mai usor de intretinut.In plus ar putea fi mai ieftina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.