Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Suzuki Vitara
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki
George31749
Pareri pro si contra Suzuki Vitara 4x4 din 89 ? Am gasit unul in doua usi si vreau sa-l cumpar.Sfaturi....
Multumesc.
Iulian HondaFan
am discutat in topicul "garda la sol" de el si copiile sale Kia Sportage si Chevrolet Tracker.. apoi din 1989 este f. vechi.

iata un CR summary:

With its body-on-frame design, the Vitara lacks the ride-and-handling refinement of more modern, car-based SUVs. Early models are plagued by slow steering and a weak engine. In 1998 the Sidekick evolved into the Vitara. A 2.0-liter four-cylinder engine is standard. The four-door Grand Vitara packs a stronger 2.5-liter V6 and more standard equipment. These SUVs have only part-time 4WD. Even the 2.7-liter automatic version feels sluggish. The extended-length XL-7 has a third row of seats--unique for this class.

uita-te dupa un Forester vechi daca poti gasi...
George31749
Multumesc , Marius, am citit si topicul precizat de tine.O sa urmaresc sa tin cont de sfaturi.Eu vreau o masina mai mult off road, cu care sa pot sa o tai in week end la munte, pe drumuri forestiere cat mai sus , dupa care ceva trasee...Suzukiul asta este ok, ca pret e, 4x4 si arata binisor.Consumul undeva 10-12 l/ 100km.Ca pret n-am gasit ceva mai bun.Pe mobile.de e plin de Isuzuri pe motorina dar nu poti sa le aduci in tara ...cam asta e, suntem saraci si nici masini ieftine si bune ( nemtii ruleaza altfel cu ele )n-avem voie sa ne luam.Made in Romania :-(((
George31749
Multumesc , Marius, am citit si topicul precizat de tine.O sa urmaresc sa tin cont de sfaturi.Eu vreau o masina mai mult off road, cu care sa pot sa o tai in week end la munte, pe drumuri forestiere cat mai sus , dupa care ceva trasee...Suzukiul asta este ok, ca pret e, 4x4 si arata binisor.Consumul undeva 10-12 l/ 100km.Ca pret n-am gasit ceva mai bun.Pe mobile.de e plin de Isuzuri pe motorina dar nu poti sa le aduci in tara ...cam asta e, suntem saraci si nici masini ieftine si bune ( nemtii ruleaza altfel cu ele )n-avem voie sa ne luam.Made in Romania :-(((
V l a d
se muta la suzuki
mrJv
salut. smile.gif
apelez la entuziashtii Vitara...
spuneti-mi si mie va rog cum as putea sa pun mana pe:
1. un bull-bar
2. un set de evaze pentru rotzi
3. un motor mai mare de 1.6 si eventual pe injectie (al meu e pe carburatie)

merci
Andrei Suzuki
Bull-bar si distantiere pt roti gasesti la orice magazin de tuning.
Motor de 1.6?Ai incercat la dezmembrari?
mrJv
pe internet nu am gasit nimic la firmele romanesti de tuning.
am gasit o singura posibilitate. o firma nemteasca ce pare ca inca are bullbar si pentru modele vechi de vitara (toate celelalte firme au trecut exclusiv pe grand vitara) si cica le trimit si in romania. dar sunt urate :smt019
si evaze ptr roti n-am gasit nici sa dai cu tunu (nu distantiere... evaze. deasupra rotii)

help me out, pls!!
bogdan41974
nu stiu exact ce sant alea evazeuri dar trimitemi um mail si in legatura cu motorulsa vad ce gasesc si la ce preturi aici nu prea se vand secand pt piese dar se poate cred bicycle.gif
Carina Big
Buna "mrJv",
Referitor la solicitarea Dvs. de a achizitiona un bull-bar pentru un Suzuki Vitara, va recomand site-ul Suzuki (www.spare.suzuki.hu), de unde puteti sa va alegeti exact modelul, notati codul de referinta si transmiteti-l pe urmatoarea adresa de e-mail cbig@suzukivest.ro, cu solicitarea pretului si a termenului de livrare.
In cazul in care nu indeplineste axact cererea Dvs. se poate face in Timisoara, orice model de bull sau accesorii pentru toate tipurile de masini, la comanda si la preturi foarte avantajoase.

Daca mai aveti intrebari sau daca va mai pot fi de folos, nu ezitati sa ma contactati.
mrJv
am fost pe site (spare.suzuki.hu) dar nu ma descurc! blink.gif nu stiu unde sa ma duc pe site...
ajutati-ma, va rog.

cat despre bull-bar la comanda: cam despre ce preturi vorbim (de exemplu un bullbar simplut in forma de A (deci fara ochelari) si eventual cu lampi de ceata)?
Carina Big
Buna "mrJv"
Spune-mi mie ce anume te intereseaza de pe site-ul "www.spare.suzuki.hu" si poate reusesc sa te ajut (sigur reusesc).
biggrin.gif

Faruri de ceata pentru Grand Vitara (originale Suzuki) costa undeva in jurul sumei de 230 EUR/set.
Bull Bar (original Suzuki), pretul se invarte in jurul sumei de 700 EUR/buc.
La comanda, trebuie sa luam legatura cu firma respectiva si pot sa-ti comunic ulterior, daca te intereseaza.

Daca te mai putem ajuta cu ceva, nu trebuie decat sa spui.
Succes.
K
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.