Help - Search - Members - Calendar
Full Version: creste turatia motorului knd o scot din viteza
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
lita dan
sunt necajit,cine ma poate ajuta?am un ford fiesta,an 96,motor 1.25cmc,16v si de cateva saptamani imi face niste probleme pe care la inceput nu le-am luat in seama,dar acuma sunt din ce in ce mai serioase.sa va explic:dak conduc in orice treapta de viteza si turatzia motorului se afla la peste 2000rot/min,o scot din viteza respectiva urmand sa o introduc intr-o alta treapta,turatzia nu numai k ramane la momentul initzial,mai rau creste,pana knd efectiv introduc intr-o alta treapta.e o problema k din kte stiu eu,normal in momentul de schimbare a vitezei turatzia trebuie sa scada.la un moment dat am crezut k e vb de cablul de acceleratzie dar el lucreaza foarte bine.k sa explic mai bn,e k si cum o scot din viteza la 3000rot/min, o scot pe punctul mort si turatzia efectiv creste,ajunge la peste 4000rot/min,ceea ce este un lucru anormal,pt k nu potzi reduce viteza.astept un sfat.merci!
22nst
asta este bun la condusul sportiv biggrin.gif
klm
O intrebare: in timpul in care schimbi viteza tii apasata acceleratia la acelasi nivel?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.