Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Subaru Legacy 2.0 2009
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Legacy/Outback
FanisA
Care este parerea voastra despre combustibil Carera 100 sau de 95?
Am inteles de la SMT ca ei recomanda 95.
Care benzina este mai buna pentru aceasta masina.
Astept sfaturi despre un GPS care intra in bord in locul de navigatie. Are cineva pus acolo? Ce model?
Nu vreau sa desfiintez acel spatiu, ci doar sa pun un GPS acolo cand am nevoie si sa stea.
Asta cand ies din tara, de aia nu vreau sa pun unul pe parbriz, cand am acel spatiu.
hdi
Eu cand am nevoie de navigatie (rar) pun in spatiul acela de care zici tu telefonul pe care am instalat Garmin. Se vede binisor si pana acum nu m-a tradat.
FanisA
Eu am un Iphone 2G si nu am navigatie pe el.
Ma gandesc la un Garmin dar am gasit numai de dimensiuni mari. Vreau sa fulosesc GPS-ul numai in afara tarii, dar sa nu aiba harti numai din Austria in colo, ci si Grecia. De asemenea sa aiba receptie cat mai puternica.

QUOTE (hdi @ Jul 31 2009, 08:10 PM) *
Eu cand am nevoie de navigatie (rar) pun in spatiul acela de care zici tu telefonul pe care am instalat Garmin. Se vede binisor si pana acum nu m-a tradat.

bogdaro
Eu in afara folosesc un PDA Fujitsu-Siemens cu GPS si IGO si nu am avut nici o problema. Receptia se face mai greu cand il deschid (neplacut in Europa pentru ca de obicei ai masina parcata in subterane si pana gaseste satelitii te plimbi aiurea biggrin.gif), dar nu este enervant.

Despre benzina, la Megane-ul de l-am avut, se simtea cand puneam OMV100. Mergea masina cu totul altfel, in bine evident smile.gif. Daca n-ai mila de bani, mergi pe 100 ca o sa se simta.
mgabi
Vis-a -vis de benzina e posibil sa simti diferenta intr-un consum mai mare si un minus de putere daca pui de 95.
Japonezele, in general, si d'alde subaru/mitsubishi, in special stiu sa foloseasca benzina de 98-100.

Cel mai bine fa cateva teste - 3-4 plinuri cu 100 si tot atatea cu 95 si fa o comparatie. La un singur plin n-o sa-ti dai seama - ECU se adapteaza dar nu foarte rapid.
Ideal ar fi sa poti citi din mers ce scoate calculatorul, in special timing-ul pentru injectie si senzorul de detonatii. Acolo ai putea vedea clar daca are sau nu rost sa bagi benzina de 98+.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.