Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Golf 4 1.9 TDI 100-110 cai
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Chelos
De ce unele masini GOLF 4 1.9 TDI cu 100 - 110 cai au in bord 220 si altele 260? va rog eu imi puteti explica? poate imi dati si ceva link-uri cu specificatii etc. Multumesc mult!
G e o r g e
de ce ? degeaba smile.gif

*scuze , nu m-am putut abtine
Chelos
eram doar curios...as fi vrut ceva specificatii tehnice etc.....mersi de raspunsul ala inteligent demn de un admin....
G e o r g e
din cauza de low cost pentru ca modelele alea nu trec de 200km/h nici in picaj.

Chelos
mersi mult....imi cer scuze daca te-am jignit cu ceva confused.gif
Mircea104901
Poate ca alea cu 260 au ceasurile/bordul schimbat.

Intrebarea "cat are in bord?" starneste anumite reactii, nu prea placute. Pentru viteza maxima se consulta cartea/talonul masinii.
Cristi2
QUOTE (G e o r g e @ Jul 29 2009, 05:30 PM) *
din cauza de low cost pentru ca modelele alea nu trec de 200km/h nici in picaj.

eu cu al meu 1.9TDI 101 cp (plus resoftare) am atins (pe bord) 215 km/h.
smile.gif
DeeLiTe
clar ....
190 si se simtea in vana (nu la vale) . dar nu mai aveam unde sa-i dau
PS : tot cu ceasuri "schimbate " am si eu .. 260 max
:/
deci ........
=============
este o vorba printre omuleti ca Golf 4 TDi 101 cp nu trece de 180 ... tocmai de aia l-am si calcat .. cu acel omuletz in dreapta sa-i demonstrez ca trece de 180 .. si a ramas uimit fata de cele cunoscute de el ... (numai ca am uitat sa-i zic ca am si chip tongue.gif)
G e o r g e
QUOTE (Cristi2 @ Jul 30 2009, 10:04 AM) *
QUOTE (G e o r g e @ Jul 29 2009, 05:30 PM) *
din cauza de low cost pentru ca modelele alea nu trec de 200km/h nici in picaj.

eu cu al meu 1.9TDI 101 cp (plus resoftare) am atins (pe bord) 215 km/h.
smile.gif

plus resoftare , iar 215 pe bord e undeva sub 200 real , da jos resoftarea si vreo 30 cp si vezi daca treci de 200 .
Cristi2
Mai mult de 20 km/h nu are cum sa fie eroarea, iar caii obtinuti prin remapare, stii si tu, nu ajuta decat putin la viteza maxima. cutie, etajare etc etc
In mod cert, 1,9 tdi 101 cp nu a fost conceput sa ruleze cu 200km/h sute de km. Cine isi cumpara asa ceva in speranta ca va rupe tot, e copil.
G e o r g e
de la 100cp la 130 cp ajuta la depasirea vitezei maxime thumbsup.gif smile.gif etajarea cutiei face ca ultima treapta sa nu poti depasi xxx km/h, dar asta presupune sa atingi turatia maxima in treapta maxima.
acum mergand la extrem pot spune ca daca cresti turatia vei creste si viteza maxima cu conditia sa poti atinge acea turatie .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.