Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BMW se retrage din Formula 1
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1
rembrandt
BMW organizeaza astazi la Munchen o conferinta de presa in care, conform zvonurilor de pe piata, isi va anunta retragerea din Formula

http://masini.ro/stiri-auto-soc-bmw-se-ret...mula-1-7553.htm
AZAZEL
a trecut si sedinta finala si au dat anuntul: gata.
prea mari loseri !!!

http://www.formula1.com/news/headlines/2009/7/9698.html

chiar au ajuns bmw la fundul sacului ?! economia deja incepe sa se relanseze, vanzarile de autoturisme cresc. chiar nu-i inteleg !!!
atata efort si bani investiti pt a iesi pe usa din spate! sau poate s-au saturat si ei de bani cheltuiti fara sa castige nimic. nu mica mi-ar fi mirarea ca si toyota sa faca un astfel de anunt.
in fond, formula 1 ar trebui sa se intoarca acolo unde a fost interesanta: la echipele private si la ambitiile unor oameni de motor sport iar hraparetii de constructori auto sa lase acest sport in pace.

doi piloti pe piata sunt acum: kubica si heidfeld. mi-e greu sa cred ca peter sauber va dori sau va putea sa continue cu aceasta echipa.
Cipp
Si Hamilton!
f1anatic
QUOTE (Cipp @ Jul 29 2009, 11:07 AM) *
Si Hamilton!


Si Hamilton ce ? se retrage si el ?
marius68582
La Revedeeeereeee ! whistling.gif
laurentiu
La un moment dat chiar ma intrebam cat timp o sa mai reziste BMW in F1 pentru ca nu misca mare lucru. Pacat de Kubica, care personal mi se pare un pilot bun. Nu stiu cine l-ar vrea acum, cand mai toate locurile sunt ocupate. Este posibil ca in viitorul apropiat sa mai fie constructori care sa se retraga. Efectele crizei cam de pe-acum incep sa se vada.
Cat despre Toyota, nu cred ca se vor retrage. Anul asta e cel mai greu din punct de vedere financiar, insa Toyota nu-si face probleme pentru ca are bani destui. Iar de anul viitor lucrurile se vor mai indrepta si mai mult. smile.gif
20krpm
bobby kubica are deja niste ochi atintiti pe el, cu siguranta. renault, mclaren, ferrari, toti au nevoie de soferi.

LE: si mai ales daca e sa aiba nevoie de 2 soferi in cele din urma (ceea ce nu mi-as dori, sa fiu sincer), ferrari par a fi cel mai probabil angajator, daca e sa ma gindesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.