Help - Search - Members - Calendar
Full Version: anvelope (m-ar ajuta parerea voastra)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
segaldia
Buna, sunt Diana din Cluj si pt. prima data ma confrunt cu necesitatea de a cumpara anvelope. Am gasit foarte greu dimensiunea dorita (205/60R15) si ma intreb daca marca e in regula. E vorba de Kormoran la 186,00 RON bucata. Ce ziceti? Le iau? Cum se comporta vara, ca am auzit tot felul de paperi?! Precizare: conduc un BMW318i. Astept opinii! thumbsup.gif
marius68582
Ca de multe alte ori,pretul reflecta calitatea !
OvidiuH
Orienteaza-te spre marci mai cunoscute (Bridgestone, Michelin, Dunlop, Vredestein, Toyo, Continental, Goodyear).
E pacat ca pe o asemenea masina sa pui niste cauciucuri atat de slabe.
Rebel
Diana, Bine ai venit pe forumul nostru!

Calitatea anvelopelor este extrem de importanta. Anvelopele sunt cele care iti confera o mai buna tractiune pe uscat, pe ploaie sau pe zapada, o mai buna distanta de franare, au un cuvant de spus in ceea ce priveste consumul de carburant, contribuie de asemenea la confortul tau si nu in ultimul rand la securitatea ta.

Nu este indicat sa "incalti" masina cu anvelope de proasta calitate. Trebuie sa alegi anvelope cat mai bune si care sunt deja consacrate. Un dealer specializat de anvelope te poate ajuta sa alegi anvelopele necesare in functie de cerintele tale. M-as orienta catre o marca buna, asa cum bine spunea si colegul meu de mai sus.

Daca doresti sa tii aceste anvelope atat pentru orice sezon, trebuie sa te orientezi catre anvelope all-weather cu aderenta buna atat vara cat si iarna, mai ales ca masina ta are tractiune spate.

In concluzie, alege ceva scump, bun si de calitate.

succes!
spata2008
In afara de marcile cunoscute pe piata din Romania (Bridgestone, Michelin, Dunlop, Vredestein, Toyo, Continental, Goodyear), mai poti cauta si alte marci foarte bune si accesibile la pret, precum: Kumho, Hankook, Nokian.
Zeci de mii de note si pareri gasesti aici.
Marius001
Eu iti recomand sa cumperi numai anvelope de calitate Bridgestone, Goodyear, Continental sau Michelin (sunt scumpe totusi).
Iar pt iarna obligatoriu tb cauciucuri de iarna pt ca .... ai tracțiune pe spate.
Si eu sunt posesor de BMW thumbsup.gif
xxxx
Aaaa..... si tb sa fie fabricate intr-o tara serioasa (Germania, Japonia, Franta, Anglia) nu in ....China.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.